NBA Günlükleri

Steve Kerr, Stephen Curry Hakkında Konuştu

New Orleans Pelicans maçında bileğinden sakatlanan Stephen Curry’nin yaklaşık iki hafta sahalardan uzak kalması bekliyor. Golden State Warriors koçu Steve Kerr ise oyuncularının sakatlanmasını tercih etmediğini belirterek bir bakıma bu durumun takım için iyi olabileceğini düşünüyor.

“Garip bir şekilde bu durum takımımız için iyi olabilir. Tabii ki bütün oyuncularımızın sağlıklı olmasını istiyorum fakat büyük resme baktığımızda önümüzdeki birkaç hafta takımımızın daha iyiye gitmesi için bir fırsat olabilir. Çünkü başka şansımız yok.”

Curry’nin sakatlığının korkulduğu kadar ciddi olmadığı fakat tedbirli olacaklarını söyledi. Curry sezonu 26.3 sayı, 6.6 asist ve 5.1 ribaund ortalamalarıyla geçiriyordu.

“Bir iki hafta belki daha fazla… Daha sonra tekrar bizimle birlikte olacak. Ciddi bir şey yok.”

Golden State Warriors ligde bir MVP’nin yerini başka bir MVP ile doldurabilen tek takım. Durant’in varlığında endişe edecek büyük bir mesele olmasa da Kerr, Curry’nin takım için öneminden bahsetti.

“Harika oyuncularımız var fakat Curry bizim motorumuz. Her şey onun etrafında başlıyor ve biz de planımızı uygulayıp devam ediyoruz.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir