NBA Günlükleri

“Tek düşüncemiz Warriors’ı yenmek.”

Houston Rockets 25-5’lik sezon derecesiyle şu anda ligin en tepesinde bulunuyor. Fakat Rockets genel menajeri Daryl Morey için bu tarz başarılar o kadar da önemli değil.

ESPN’nin radyo programına katılan Morey, kendileri için en önemli olan şeyin Golden State Warriors’ı yenmek olduğunu söyledi.

“Düşündüğümüz tek şey bu. Sanırım bunu söylememem gerekiyor fakat ‘Golde State Warriors’ı nasıl yenebiliriz?’ sorusuna takılmış durumdayız.”

“Geçtiğimiz yıl San Antonio Spurs bizi elemeyi başardı. Bu yüzden onları da düşünüyoruz. Spurs her zaman her organizasyondan bir adım önde gidiyor ve bizi de iyi savunuyorlar. Fakat hesaplarımıza göre şampiyonluk kazanmak istiyorsak bir noktada Warriors’ı yenmemiz gerekiyor. Bu yüzden buna çok fazla odaklanıyoruz. Takıma kattığımız bütün oyuncular ve yıl içinde yaptığımız tüm hamleler onları yenmek için.”

Golden State Warriors; Houston Rockets’ı 2015 yılında Konferans Finalleri’nde, 2016 yılında ise ilk turda yenmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz yıl ise Konferans Finalleri’ndeki 6 maç sonunda San Antonio Spurs, Rockets’ı geçmeyi başarmıştı.

“Sezonu bir numarada bitirmek ve Rockets tarihindeki en yüksek galibiyet sayısını(58) almak isteriz. Bunların hepsi güzel şeyler fakat açıkçası vaktimizin” çoğunu 7 maçlık bir seride Warriors’ı nasıl yeneceğimizi düşünerek geçiriyoruz. Çünkü bu eşleşmenin sezonumuzu tanımlayacağını biliyoruz.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir