NBA Günlükleri

Wade’i Cleveland’ta İstemiyorlardı

Cleveland şu anda NBA’in en formda takımlarından biri konumunda. Sezona 5-7 ile başladıktan sonra inanılmaz bir galibiyet serisi yakalayan Cavs’in yedek oyuncuların artan performansı göze çarpıyor. Tabi Cleveland’ın yedeklerinin en önemli ism Dwyane Wade.

NBA çevrelerinde bugün Wade’in Cleveland’a ilk geldiği dönemde, takımdaki bazı oyuncuların bu transferden rahatsız olduğu konuşulmaya başlandı. Bu oyunculara göre Wade’in gelmesi, özellikle soyunma odasının sevilen ismi Richard Jefferson’ın takımdan ayrılmasına sebep olmuştu.

LeBron James ‘The Athletic’s’ ten Japon Llyod’a verdiği röportajda bu konuya değindi. Bazı oyuncuların Wade’i kabullenmekte zorluk yaşadığını kabul eden James ‘Birkaç oyuncu vardı. Çok fazla değil. Hala üst düzey basketbol oynayabilen bir oyuncu neden istenmez anlayamadım. Tabiki canım sıkıldı. Fakat neyse ne, önemli değil’ şeklinde konuştu.

Sezon başında Wade’in gelmesi ile ilk 5’teki yeri tehlikeye giren JR.Smith’in, bu transferden rahatsız olduğu biliniyordu. Şu anda işler yolunda olduğu için ve Wade artık yedekten oyuna dahil olduğu için bu problem şimdilik rafa kalkmış gözüküyor.

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir