NBA Günlükleri

‘Zaza’nın gecesini Steph çaldı’

Bu sözler Warriors koçu Steve Kerr’e ait. Golden State, son maçında Memphis’i 141-128 yendi ama bu galibiyetten daha çok Steph Curry’nin sakatlık sonrası ortaya koyduğu performans konuşuldu. Maç boyu 10 adet 3 sayı isabeti bulan Curry, maçı da 38 sayı ile tamamlamıştı.

Aslına bakarsanız Memphis maçında bir oyuncu daha kariyer gecesini yaşamıştı. Zaza Pachulia.. Warriors formasıyla en fazla sayı attığı maçı oynayan Zaza(17), istatistik kağıdına 8 ribaunt ve 6 asist de ekledi. Fakat Curry öyle bir maç çıkardıki kimse Zaza’yı konuşmadı.

İşte maç sonrası koç Steve Kerr bu konuya dikkat çekti. Bu duruma espirili bir yanıt veren koç Kerr ‘‘Zaza için kötü oldu. Steph onun gecesini çaldı’ şeklinde konuştu.

Zaza ise Curry’nin dönüşüne çok sevindiğini belirtirken ‘Açıkçası her yerden şut atabilen bir oyuncuyla oynadığımız için çok şanslıyız’ şeklinde konuşan Pachulia, takım içindeki rolü hakkında da açıklamalar yaptı. Özellikle böyle oyuncuların yanında kendisine hücumda pek iş düşmediğini söyleyen Zaza ‘Ben skorer bir oyuncu değilim. Amacım sadece takımın kazanmasına yardım etmek. Memphis gecesi bu açıdan çok özel bir geceydi’ dedi.

Kaynak: mercurynews.com

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir