NBA Günlükleri

2006 Yılında LeBron James Hakkındaki Oyuncu Görüşleri

LeBron James şu anda NBA’de oynayan en iyi oyuncu. 2003 draftında Cleveland Cavs tarafından 1.sırada seçilen James, geçtiğimiz günlerde 30.000 sayı barajını geçen 7.oyuncu olmuştu.

2003’te lige katıldığından bu yana NBA’e damga vuran yıldız oyuncu hakkında acaba 2000’li yıllarda ne düşünülüyordu? 2006 yılında ligde oynayan oynayan oyunculara LeBron hakkında bazı sorular sorulmuş.

LeBron James size bazı yönlerden Magic’mi yoksa Jordan’ı mı anımsatıyor? Yoksa eşsiz bir oyuncu mu?

Kobe Bryant

Bence insanları geçmişle kıyaslamayı bırakmalısınız. Bu, bizim jenerasyonumuz ve biz büyük. Bu durum Magic veya Jordan ile ilgili değil. Onları izledik, şimdi de bizi bırakın da kendi oyunumuzu oynayalım. LeBron pas vermeyi çok seven bir oyuncu. İstediği zaman pas verip istediği zaman sayı üretebiliyor.

Paul Pierce 

Bence her ikisi de. Fiziği ve gövdesinin gücü Magic seviyesinde. Fakat bazı hareketleri de tıpkı Michael gibi. Savunmada ise elleri çok çabuk. Bu yönü de Jordan’a benziyor.

Amare Stoudemire

Bence o sadece LeBron. Karşılaştırmamak gerekir. Jordan bu oyunu oynayan en iyi oyuncuydu ama tam olarak ona benzediğini sanmıyorum.

 

LeBron’un oyununda en çok neyi beğeniyorsunuz?

Kobe Bryant

Karşılıklı oynadığım birçok üst düzey oyuncu maçlarındaki son anlarında beni savunmaktan çekindi. Ben onları savunurken onlar benden uzak durdular. LeBron ise bundan korkmadı. Adeta meydan okumayı kabul etti ki ben bundan çok hoşlanırım.

Jermaine O’neal

Bencil olmayışı

 

Sizce gelmiş geçmiş en iyi 21 yaşındaki oyuncu LeBron James mi?

Kobe Bryant

Buna yanıt vermek oldukça güç. Çünkü her oyuncunun kendi takımında ayrı bir görevi vardı. Benim görevim farklıydı. Jordan’ınkiler de farklıydı. Şu anda ise LeBron’unkiler de farklı.

Amare Stoudmire

Bence öyle. 21 yaşında ve olağanüstü. Bence açık ara bu yaşta gelinebilecek en üst seviyede. Daha önce onun yaşında bu oyunu bu kadar iyi oynayan bir oyuncu olduğunu sanmıyorum.

Gilbert Arenas

Elbette

Antoine Walker

Tartışılabilir ama bence her oyuncu 21 yaşındaki haliyle değerlendirildiğinde ilk 3’te diyebilirim.

 

İşte 2006 yılında NBA’de oynayan önemli oyuncuların 21 yaşındaki LeBron hakkındaki düşünceleri. Peki bu soruları oyunculara şimdi sorsak sizce farklı cevaplar alır mıyız?

Kaynak: NBA dergisi

 

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir