NBA Günlükleri

Brooklyn Nets – New York Knicks Maçındaydık!

New York şehrinin 2 takımı, kısıtlı kadrosuna oranla doğru işler yapmaya çalışan Brooklyn Nets ile lige fırtına gibi başlayıp yüzde 50 galibiyet oranının da altına düşen New York Knicks’i ağırladı.

Maça iki takımda tempolu başladı.Özellikle pasa dayalı hızlı hücum etmeye çalışan Brooklyn’in oyununa karşı, New York Knicks pota altındaki fizik üstünlüğünü kullanmaya başladı.2. beşlerin yavaş yavaş oyuna girmesiyle maçta tempo yavaşladı ve ilk çeyreğin sonuna Knicks 26-24 önde girdi.

2.çeyrekte New York Knicks oyuna ağırlığını koymaya başladı.(31-38) Bu bölümlerde skor üretmekte ciddi sıkıntılar yaşayan Brooklyn, sahada net bir skorere ihtiyacı olduğunu tekrar gösterdi.Brooklyn’nin toplam 18 sayıda kaldığı çeyrek sonunda ilk yarı skoru 42-52 New York Knicks lehine oldu.

2.yarıya takımlar karşılıklı olarak bol faul yaparak başladı.Çeyreğin henüz 5.dakikasında iki takımda faul haklarını doldurdu.Quincy Acy, DeMarre Carroll ve Caris LeVert ile farkı eritmeyi başaran Brooklyn Nets, son çeyreğe iki sayı geride girdi.(81-83)

Son çeyreğe iyi başlayan takım ise New York Knicks oldu.Çaylak Frank Ntilikina ve Kyle Q’Quinn’in etkili oyunu ile fark tekrar 10 sayıya kadar çıktı ve  koç Kenny Atkinson’a molayı aldırdı.Bu bölümden sonra temposunu kesmeyen New York Knicks, özellikle Beasley, Ntilikina ve Porzingis 3 lüsüyle farkı iyice açtı ve New York Knicks sahadan 119-104 lük galibiyet ile ayrıldı.

New York Knicks’e Kristaps Porzingis 26 sayı 9 ribaund, Micheal Beasley 23 sayı 10 ribaund ve çaylak oyuncu Frank Nkilitina 23 dakikada 10 sayı 7 ribaund(kariyer rekorunu egale etti) 10 asist (kariyer rekoru) ile galibiyette önemli rol oynadı.Brooklyn Nets’te ise DeMarre Carroll 22 sayı 8 ribaun 3 asist ve Caris LeVert’in 20 sayı 7 ribaundluk performanslarını galibiyet için yeterli olmadı.

Atakan Lale

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir