NBA Günlükleri

Carmelo Anthony Kariyerinin 25.000 Sayısına Ulaştı

Oklahoma City Thunder’ın 121-108’lik Detroit Pistons galibiyetinde, Carmelo Anthony skora 21 sayı ile katkı sunmuştu. Maçtaki 21 sayılık katkı ile Carmelo lig tarihinde 25.000 sayı barajına ulaşan 21. Oyuncu olarak tarihe geçti.

Yıldız forvetin, sayı barajını aşarken kariyerinde sınırlı sayıda play off başarısı bulunmakta.  Henüz kariyeri sonlanmış durumda değil ve Lig içerisinde şampiyonluk iddiası taşıyan bir takımda forma giymekte. İki yıl önce kariyerinin üçüncü olimpiyat madalyasını kazanan Anthony, kariyerini NBA şampiyonluğu ile tamamlamak istediğini belirtti.

ESPN’den Marc Stein’e konuşan Carmelo; “ Çoğu sporcu, altın madalya kazandığını söyleyebilecekleri fırsata sahip olamıyor. Basketbolu bıraktığımda, bu oyun için sahip olduğum herşeyi verdiğimi, Lise, Kolej kariyerimin her evresinde en iyi seviyede oynadığımı, şampiyonluk (Syracuse Şampiyonası) ve altın madalyalar kazandığımı biliyor olacağım. Kariyerim sona erdiğinde geriye dönüp baktığımda Eğer bir NBA şampiyonluk yüzüğü kazanamadıysam da Harika bir kariyere sahip olduğumu söyleyeceğim.”  Açıklamasında bulundu.

NBA şampiyonluğu kazanır veya kazanamaz her halukarda ligin önemli skorerlerinden bir tanesi.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir