NBA Günlükleri

Charlotte Hornets Rahat Kazandı

Sezona Kemba Walker ve Dwight Howard önderliğinde inişli çıkışlı bir grafik çizerek devam eden Charlotte Hornets Spectrum Center’da Batı konferansında son sırada bulunan Sacramento Kings’i konuk etti. Maçı 112-107’lik skor ile Charlotte Hornets kazanmayı başardı. Charlotte Hornets rahat bir galibiyet aldı. Sacramento Kings ise Üst üste 8.mağlubiyetini aldı. Bu sonuçla Charlotte Hornets 45.maçında 19.galibiyetini aldı. Sacramento Kings ise 46.maçında 33.mağlubiyetini aldı.

İlk çeyrek iki takımın karşılıklı basketleri ile başladı Charlotte Hornets ilk çeyrekte biraz daha ağır bastı ve ilk çeyreği 35-33 önde kapattı. İkinci çeyreğin başları aynı şekilde iki takımın karşılıklı basketleri ile devam etti. Charlotte Hornets yavaş yavaş direksoyana geçmeye başladı 2.periyotun ortalarına doğru Kemba Walker ve Nicolas Batum’un üst üste bulduğu sayılar ile farkı yavaş yavaş açmaya başlayan Charlotte Hornets 2.çeyreğin son 2 dakikasında 8-0’lık seri yakalayarak devreye 67-55 önde girdi. 3.çeyrekte ise Charlotte Hornets sazı iyice eline aldı ve maçı istediği gibi yönetmeyi başardı. Charlotte Hornets Kemba Walker’ın sayıları ile farkı bir ara 19 sayıya kadar çıkardı ve çeyreği 92-75 önde bitirdi. Son çeyrekte ise Sacramento Kings’in maça ortak olma çabaları vardı. Çeyreğin 10.dakikasında Bogdan Bogdanovic’in üçlüğü ile farkı 3 sayıya kadar düşürdü Sacramento Kings ama maçın son dakikalarında Charlotte Hornets’in yıldızları Dwight Howard ve Kemba Walker’ı durduramadılar bu ikili son dakikalarda 7 sayı üst üste bularak Charlotte Hornets’e galibiyeti kazandırdı.

Charlotte Hornets’de Kemba Walker 26 sayı 6 ribaund 9 asist, Jeremy Lamb 18 sayı 5 ribaund 2 asist, Dwight Howard 14 sayı 16 ribaund 1 asist, Nicolas Batum 14 sayı 6 ribaund 3 asist, Marvin Williams 14 sayı 2 ribaund 1 asist ile karşılaşmayı tamamladı.

Sacramento Kings’de Skal Labissière 23 sayı 4 ribaund 2 asist, Buddy Hield 18 sayı 5 ribaund 2 asist, De’Aaron Fox 16 sayı 3 ribaund 7 asist, Willie Cauley-Stein 11 sayı 10 ribaund 1 asist, Bogdan Bogdanovic 10 sayı 2 ribaund 7 asist ile mücadele etti.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir