NBA Günlükleri

Draymond Green hakemlerden şikayetçi

Golden State Warriors’ın forveti Draymond Green, Cumartesi günü yaptığı açıklamada kendisine karşı gelen kararların ön yargılı olduğuna inandığını belirtti.

Anthony Slater ile yaptığı röportajda Green, hakemlere karşı savaşı ile ilgili birşeylerin değişmesi gerektiğine inandığını belirtti: “Kötü. Korkunç. Gerçekten kötü. Neden böyle birşey var bilmiyorum. Gülünç olduğunu düşünüyorum. Oyunu bozuyor. Önceliği en ön sırada olmasa bile kesinlikle çözülmesi lazım.”

Konuyu biraz daha açarak bazı hakemlerin ona karşı kendi itibarından dolayı böyle davrandığından bahseden Draymond Green: “Çoğu kişisel. Birine bu kadar yetki verince ve onu sana karşı kullanınca bunun üstesinden gelemiyorsun.” dedi.

Draymond Green, NBA’de aldığı 11 teknik faul ile 1. sırada yer alırken 5 teknik faul daha alırsa otomatik olarak bir maç ceza alacak.

Green, 121-105 galibiyetle sonuçlanan Los Angeles Clippers maçının 1.çeyreğinde bir hakem kararına tartışırken teknik faul yedi.

Green’e karşı en dikkat çeken karar, playofflar boyunca çok fazla sportmenlik dışı faul yaptığı için 2016 NBA Finallerinde 1 maç uzaklaştırılmasıydı. Cleveland Cavaliers ise bunun sonucunda seriyi 3-1’den gelerek şampiyon olmuşlardı.

Bu işe çözüm olarak ise Green’in önerisi yeni hakem getirmek oldu. “Birkaç tane yeni hakem getirebilir yada bütün hakemleri yenileyebilirler. Çok fazla kişisel şeyler oluyor. Çok fazla “bana karşı sen” dönüyor. Bu böyle işlemiyor.”

İki kez All-Star seçilen ve geçtiğimiz sezonda Yılın Savunmacısı seçilen Green, Warriors ile tekrar başarılı bir sezon geçiriyor.

33 maçta Green maç başına 10.5 sayı, 7.7 ribaund, 7.6 asist, 1.5 top çalma ve 1.3 blok ile oynuyor.

Haber: Berkay Celbiş

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir