NBA Günlükleri

Dwane Casey, Raptors’un Birinci Sırayı Almasını Istiyor

Kyle Lowry, koç Dwane Casey’nin Doğu Konferansı’nda birinci sırayı almak için oyuncuların çabalamaları görmek istediğini söylüyor.

“Bizden birinci sırayı kovalamamızı istiyor. Bir grup, bir takım olarak bunu aklımıza sokmalı ve bunun için mücadele etmeliyiz. Aynı zamanda daha iyi bir takım olmaya odaklanmalıyız. Sanırım koçun bizden gerçekten istediği şey buna odaklanmamız ve bu hedefe ulaşmamız.”

Bir koçun takım hedefini dışarıya yansıtması NBA dünyasında pek alışık olmadığımız bir hareket. Bazı takımlar konferans birinciliğini önemsemese de Casey bunun önemli olduğunu söylüyor.

“Hedefiniz her zaman sizin önünüzdekileri yenmek olmalıdır. Biz de her gün bunun için oynuyor ve daha iyi bir takım olmak için çalışıyoruz. Hiçbir şeyle yetinmemeye çalışıyoruz.”

“Birinci sıra önemlidir. Konferans şampiyonu olmak, en üstte olmak, saha avantajını elinizde tutmak, konferansınızdaki bir numaralı takım olmak her zaman heves ettiğiniz bir hedeftir. Ancak birinci ya da ikinci olduğunuza bakmadan her türlü kazanmak zorundasınızdır. Yine de bizim hedefimiz Boston’ı yakalamak ve orada kalmak.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir