NBA Günlükleri

Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers Bir Kez Daha Karşı Karşıya Geliyor

Son yılların en büyük rekabetine sahip olan iki takımı Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers, salı sabahı 04.00’te Cleveland’ta oynanacak maçla bir kez daha karşı karşıya geliyor.

Sezonun en merak edilen karşılaşmasının ikinci raundu için Warriors koçu Steve Kerr, “Birbirimizin kıçını tekmelemek istiyoruz.” açıklamasında bulundu ve Cleveland Cavaliers ile aralarında olan rekabete değindi.

“Sadece birbirimizin kıçını tekmelemek istiyoruz. Tam da olması gerektiği gibi. Birbirimizi yenmeye çalışıyoruz.”

Son üç NBA Finallerinde karşı karşıya gelerek NBA tarihinde bir ilk imza atan iki takım arasındaki rekabet akıllara LA Lakers-Boston Celtics mücadelesini getiriyor. Lakers ve Celtics finallerde 12 defa karşılaşmış ve geçilmesi zor bir rekor yakalamıştı.

Bu durumdan bahseden Kerr, Warriors ve Cavaliers arasındaki rekabeti Lakers-Celtics rekabetinin modern zamanlardaki karşılığı olarak yorumladı.

“Lakers-Celtics çok önemli bir rekabetti. Bizim Cleveland ile olan rekabetimiz ise bunun modern NBA’deki karşılığı. Aynı şey… Sahada birçok süperstar var, daha önce üç defa finallerde karşılaştınız ve maçlarını izleyen çok fazla insan var.”

“İki takım da sahada karşılaştığı zaman bu kesinlikle özel bir şey.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir