NBA Günlükleri

Irving, Sakatlığı Hakkında Konuştu

Kyrie Irving, omuzundaki sakatlıktan dolayı son maçı kaçırdıktan sonra bu akşam oynanacak Orlando Magic karşısında takımdaki yerini alması bekleniyor.

Kyrie Irving, son zamanlarda omuzunda hissettiği acıdan dolayı Philadelphia 76Ers karşısında forma giyememişti ve bu maçta da Boston Celtics kendi sahasında 76Ers’a mağlup olmuştu. Çekilen MRI sonucunda herhangi bir kötü duruma rastlanmayan Irving’in, bu akşam oynanacak maça kadar da tedavilerine devam edilecek.

Sakatlığı hakkında konuşan Irving; ” Hala biraz daha çalışmaya ihtiyacım var ama sahaya çıkıp yeniden oynamaya hazırım. Aslında birkaç gün dinlendiğime memnunum. Sahada iyi bir şekilde oynamak için kendimi fit hissetmeme ihtiyacım vardı. ” 

Irving’siz Celtics, 76Ers karşısında sezonun en düşük skorunu üretti ( 80 ) ve mağlubiyete engel olamadı.

Irving, hücumun hala gelişim sürecinde olduğu söyledi ve ekledi. ” Takım olarak bu tarz şeylerin üstesinden gelmek için hala katedecek çok yolumuz var. İstatistik kağıdında yolunda gitmeyen daha çok küçük ayrıntıda oyun var ve küçük oyunlarda büyük fark yaratır. İçeriye topsuz katetmek, yapılan perdeler, dar alanda takım arkadaşına açık şut yaratmak, gerçekten fark yaratan herşey bu küçük oyunlar. Profesyoneller böyle kararlar vermek zorundalar. ”

” Bazense bunlar yapılmıyor. Bunlar yapılmadığında da savunma bu ligde çok iyi noktalara gelebiliyor. Hiç kimseye bizi eleştirecek fırsat yaratmamaya çalışıyoruz. Daha iyi olacağız. ”

Irving sahada olduğunda Celtics 108.1 sayı üretiyor. Sahada olmadığında ise Boston Celtics 97.5 sayı üretiyor. Bu rakamda Celtics’in en düşük sayı attığı rakam.

Kyrie Irving, Doğu Konferans’ında Guard’lar arasında en yüksek oyu topladı ve All-Star’a seçilme başarısı gösterdi. Bu sezon oynadığı 43 maçta ise 24.1 Sayı 5 Asist 3.6 Ribaund ortalaması yakaladı ve tüm bu istatistikleri maç başına oynadığı 32.7 dakikada yaptı.

 

KAYNAK: ESPN

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir