NBA Günlükleri

Isaiah Thomas ilk 5 başladı

Cleveland Cavaliers’ın all-star guardı Isaiah Thomas, geçtiğimiz günlerde takıma benchten gelerek geri dönmüştü. Orlando Magic maçında ilk 5 başlayan Thomasi böylelikle Cavs kariyerinde ilk kez ilk beşte başlamış oldu.

Tedbir amaçlı süre kısıtlamasıyla oynayan Thomas, takımının Orlando Magic’i 131-127 yendiği maçta 22 dakikada 19 sayı attı. İlk yarıda oldukça zorlandığı gözüken ve ritmini bulamayan Thomas, 2/7 şut isabtiyle 5 sayı attı. Ancak ikinci yarıya alev alev başlayan Thomas, 3. çeyrekte 6 dakikada 4/4 isabetle 12 sayı buldu.

Isaiah Thomas için takım arkadaşı LeBon James ve koçu Tyronn Lue açıklamalarda bulundu.

LeBron James; “Maça başladı ama 4-5 tane boş turnike kaçırdı. Sahada oldukça, isabet buldukça daha da çok rahatlayacak. Görmek istediğim şeyler bunlar. 7 ay basketbol oynamayıp daha sonra böyle skorlar bulması onun ne kadar iyi bir skorer olduğunu gösteriyor.” dedi.

Koç Tyronn Lue; “Gördüğünüz gibi bize yardım ediyor. Bugünkü eforundan oldukça mutluyum. Formunu bulduğunda daha da iyi olacak.” dedi.

Parkelere geri döndükten sonra mutluluğu yüzünden okunan Thomas; “Gayet iyi hissediyorum. Koç ve takım arkadaşlarım başarılı olacağım pozisyonlara beni sokuyorlar ve bende oyunları gerçekleştiriyorum. Vücudum daha iyi durumda.” dedi.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir