NBA Günlükleri

Isaiah Thomas ilk 5 başladı

Cleveland Cavaliers’ın all-star guardı Isaiah Thomas, geçtiğimiz günlerde takıma benchten gelerek geri dönmüştü. Orlando Magic maçında ilk 5 başlayan Thomasi böylelikle Cavs kariyerinde ilk kez ilk beşte başlamış oldu.

Tedbir amaçlı süre kısıtlamasıyla oynayan Thomas, takımının Orlando Magic’i 131-127 yendiği maçta 22 dakikada 19 sayı attı. İlk yarıda oldukça zorlandığı gözüken ve ritmini bulamayan Thomas, 2/7 şut isabtiyle 5 sayı attı. Ancak ikinci yarıya alev alev başlayan Thomas, 3. çeyrekte 6 dakikada 4/4 isabetle 12 sayı buldu.

Isaiah Thomas için takım arkadaşı LeBon James ve koçu Tyronn Lue açıklamalarda bulundu.

LeBron James; “Maça başladı ama 4-5 tane boş turnike kaçırdı. Sahada oldukça, isabet buldukça daha da çok rahatlayacak. Görmek istediğim şeyler bunlar. 7 ay basketbol oynamayıp daha sonra böyle skorlar bulması onun ne kadar iyi bir skorer olduğunu gösteriyor.” dedi.

Koç Tyronn Lue; “Gördüğünüz gibi bize yardım ediyor. Bugünkü eforundan oldukça mutluyum. Formunu bulduğunda daha da iyi olacak.” dedi.

Parkelere geri döndükten sonra mutluluğu yüzünden okunan Thomas; “Gayet iyi hissediyorum. Koç ve takım arkadaşlarım başarılı olacağım pozisyonlara beni sokuyorlar ve bende oyunları gerçekleştiriyorum. Vücudum daha iyi durumda.” dedi.

Kaan Meriç
Editor in Chief at NBAGunlukleri Bleeding Green

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir