NBA Günlükleri

Kariyerinin Son Yıllarında Manu Ginobili ve Gregg Popovich İlişkisi

San Antonio Spurs’ün koçu Gregg Popovich, Manu Ginobili’nin kariyerinin son demlerini oynamasına binaen çok sorulan soruları yanıtladı. Koç Pop’ın çok fazla soru yanıtlamayı sevmediğini biliyoruz fakat bu konuda konuşmaktan oldukça memnun görünüyordu.

Hiç şüphesiz ki Ginobili Spurs formasını giymiş en başarılı oyunculardan biri ve böyle de hatırlanacak. 2002’de takıma katıldığından beri uzun bir yol katetti. Spurs’teki ilk sezonlarında Popovich ve Ginobili çok iyi anlaşan bir ikili değildi. Birlikte geçen 15 yıl ve kazanılan 4 şampiyonluktan sonra, çok sağlam bir ilişkileri olduğunu söyleyebiliriz.

Garip bir his,” olarak tanımlıyor Gregg Popovich, “çıktığı her oyun, sanki onu izleyebileceğim son oyun olabilirmiş gibi geliyor, melankolik bir zevk bu.”

Koç, Spurs’ün son zamanlardaki başarısının en büyük faktörlerden birinin Ginobili olduğunun da altını çizmeden geçmiyor.

“Her maç öncesi ona mutlaka dokunur, bizim için ne kadar değerli olduğunu ve takımın başarısında nasıl hayati bir rol oynadığını hatırlatırım. Sanırım artık bunu ona hatırlatmaktan hiç almadığım kadar fazla zevk alıyorum çünkü yıllar geçip gidiyor ve onu kaybetmek üzereyim gibi hissediyorum.” diyor Popovich.

Ginobili Spurs’ün her zaman hazır olan silahıydı. Arjantinli forvet, 1,029 oyunda, yüzde 44.7’lik oranla 13.4 sayı ortalamasını (üçlük çizgisinin gerisinden %36.9), 2.4 asist ve 2.2 rebound ortalamasını yakalamayı başardı.

“Bana daha sabırlı olmayı öğretti.” diyor Ginobili hakkında.

Saygın ve sonsuza kadar unutulmayacak efsane kişiliğiyle, Ginobili Spurs’ün kalp atışı ve ayrıca tüm uluslararası oyunculara da NBA seviyesine çıkabileceklerini kanıtlayan bir ilham ışığı oldu.


 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir