NBA Günlükleri

Koby Altman: Cleveland’da Kara Bulutlar Vardı

Kyrie Irving, Cleveland’a takasını istediğinde Koby Altman, Cleveland Cavaliers GM’i olarak henüz daha ilk gününü doldurmamıştı.

Altman işi devralır almaz LeBron’la geleceklerinden vazgeçmeden ve şampiyonluk yarışında kalacak şekilde, All-Star guard’ları için takas arayışlarına başlamak zorunda kaldı.

”Söyleyecek bir el kitabım yok. Hey, 3 kez üst üste Final’e çıkan takımı devraldım ve evet; Dünya’daki en iyi oyuncuya sahibiz. Onu yönetmeli ve Free Agent’ta onu geri getirmeye çalışmalıyız.” Altman, ESPN’e yaptığı açıklamada; ”Onun için bir el kitabı yok. Bu işin inanılmaz derecede zor olduğunu söyleyebilirim. Her şey zor. Her işte olduğu gibi.”

” Bu yaz karmakarışık ve zordu. Zaman zaman acı vericiydi. Takımın üzerinde kara bulutlar vardı. Antrenmanda bulunduğunuzda bunu fark ediyordunuz fakat şimdi burası çok eğlenceli. Bu nedenle bu işi yapıyorum.”

Altman, 35 yaşlarında bulunan NBA’deki en genç 2. GM.

”Bu işin başına geçene kadar, işin önemini fark etmiyorsunuz. Bu pozisyona gelen bir Afro Amerikan olmanın ne kadar önemli olduğunu bana söyleyen bir çok insan var. Arkadaşlarımın söylediklerinden biliyorum. Dinleyin, bu gerçekten büyük bir mesele.”

 

KAYNAK: basketball.realgm.com

 

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir