NBA Günlükleri

Kyrie Irving: Her Zaman Geri Dönemeyiz

Celtics, Salı Günü oynadığı New Orleans Pelicans maçında bu sezon bir çok kez olduğu gibi yine çift haneli sayıyla yenik duruma düştü.

Bu sezon 18. kez çift haneyle yenik duruma düşen Celtics, 4. çeyrekte 12 sayılık farkı eritmesine rağmen Anthony Davis’in absürd istatistikleri ( 45 Sayı, 16 Ribaund ) ve J. Holiday’in uzatmalarda takımı adına attığı son 4 sayı Celtics’e uzatmalarda 116 – 113’lük skorla mağlubiyeti getirtti.

Celtics Guard’ı Kyrie Irving maç sonu yaptığı açıklamada; “ Her maç geri dönemeyiz. Bu kadar basit ”

Bu sezon Celtics’in en az 12 sayı farktan döndüğü 16. maçıydı. Önceki 15 maçın 9’unu geriden gelip kazanmışlardı. Fakat bu sefer Celtics, Davis ve Pelicans’a karşı koyamadı.

New Orleans Pelicans, en son Londra’da Perşembe günü maç oynayan ve iyi dinlenmiş Celtics’e karşı 8 kişilik bir rotasyonla mücadele etti.

Holiday, normal sürenin bitmesine 1.26 dakika kala üçlük bulup skoru eşitledi. Daha sonrasında çizgiye gelen Pelicans skorda öne geçti. Maçın bitimine 11 saniye kala Irving bulduğu turnikeyle maçı uzatmaya götürdü.

Holiday, uzatmanın son dakikasında iki orta mesafe şutu buldu ve bunları sayıya çevirdi. Celtics’de uzatmanın son 2.11 dakikasında skor üretemeyince New Orleans Pelicans maçtan galip ayrılan taraf oldu.
Kyrie Irving, Pelicans hakkında; ” Bu gece Pelicans hücum yönünden istedikleri her şeyi kolayca yaptılar. İçeriye drive’larımda ve penetrelerimizde işimizi oldukça zorlaştırdılar. ”

” Demarcus ve Anthony gibi uzun, Jrue gibi sert ve Rajon gibi zeki oyuncunuz olduğunda işiniz daha da zorlaşıyor. Harika bir tempoda oldukça iyi oynadılar. Yeniden mücadele etmeye başlayana kadar fark olarak biraz geride kalmıştık. ”

Clutch dakikalarında Kyrie Irving bulduğu 104 sayı ile eski takım arkadaşı LeBron James’in ( 117 ) arkasında 2. sırada bulunuyor.

Maçın son 1.09 dakikasında Irving maçı eşitlemek için üç sayılık denemesinde başarısız olmuştu. Daha sonrasında topu çalıp çizgiye gelen Irving çizgide de 2 atışın 1’ini kaçırmıştı. Uzatmanın son 3.26 dakikasında ise 3 atış kaçırdı.

Kyrie Irving ” Biraz daha uzundu. Bu sonuçlarla yaşıyorsunuz. Fakat maç boyunca gerçekleşen birçok şey vardı. Yeniden savaşıp bir şeyler yapmak zorundaydık. İlk yarı kötü oynadık fakat sonrasında savaştık ve maçı uzatmaya götürmek için bir şans yakaladık. Maçı uzatmaya götürdük ama 3 sayıyla mağlup olduk. Avantajı ele geçirecek bazı fırsatlar yakaladık fakat bunda başarılı olamadık. Bu oyunun bir parçası, bunu yaşadığımız bir tecrübe olarak görmeliyiz. ”

Boston’ın yaptığı 18 top kaybının 6’sı Irving’e aitti. 24 şutta da 27 sayı atarak takımının en skorer ismi oldu. Onun yanına 7 ribaund ekleyip yalnızca 2 asist yapabildi.

Kyrie Irving ” Kararlarımda çok daha net olmalıyım. Çünkü; rakipler bana 2’li sıkıştırmayla geliyor ve topu elimden çıkarmamı istiyorlar. Doğru oyunları yapmak zorundayım. Bazen zor şutlar atmak zorunda kalacağım bunları sokmak için hazır olmalıyım. Rakip eğer benim için orada değilse o zaman takım arkadaşlarım için oyun yaratmalıyım. ”

KAYNAK : ESPN

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir