NBA Günlükleri

Los Angeles Clippers’da kadro hareketliliği

Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Clippers, benchin güçlendirmek ve antrenmandaki rekabetini korumak adına kadroda bir takım değişikliklere başvurdu.

Los Angeles ekibi, iki yönlü kontrat imzaladığı Jamil Wilson ile yollarını ayırırken G-League’de iyi maçlar çıkartan Tyrone Wallace ile iki yönlü kontrat imzaladı.

Son günlerde süre alamayan Wilson, kurallar gereği iki yönlü kontrata sahip bir oyunvu 45 günden daha fazla kadroda bu şekilde devam edemiyordu. 27 yaşındaki oyuncu Clippers ile 10’u ilk beş olmak üzere toplam 15 maça çıkarken %46.9 şut isabeti, %42.9 üçlük isabetiyle 7 sayı ve 2.1 ribaund ortalamalarıyla oynadı. Los Angeles Clippers’ın D-League takımı olan Agua Caliente Clippers ile de 5 maça çıkan Wilson, 28.3 dakikada 12.2 sayı 5 ribaund ve 3 asist ortalamalarıyla oynamıştı.

Kadroda kalması kesinleşen Wilson, Agua Caliente Clippers ile 23 maça çıkmıştı. 23 yaşındaki guard bu 23 maçta 22.8 sayı 6 ribaund ve 5.4 asist ortalamalarıyla mücade etmiş, Los Angeles Clippers ile çıktığı 4 maçta 10 sayı 3.8 ribaund 1.8 asist ve 1 top çalma istatistikleriyle oynamıştı.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir