NBA Günlükleri

Luke Walton da LaVar Ball’dan Nasibini Aldı

Lonzo Ball’un babası LaVar Ball’dan, bu defa koç Luke Walton’a eleştiri geldi.

Diğer iki oğlu LiAngelo ve LaMelo Ball’un, Vytautas Prienai–Birštonas kulübüne transferi için Litvanya’da bulunan LaVar Ball, Lakers oyuncularının koç Walton’a olan güvenlerinin kaybolduğunu savundu.

”Görebilirsiniz, onlar artık Luke için oynamıyorlar. Luke, artık takımı kontrol edemiyor. Oyuncular onun için oynamak istemiyorlar.”

9 maçtır sahadan mağlubiyetle ayrılan Los Angeles Lakers, 11 galibiyet ve 27 mağlubiyet ile Batı Konferansı’nda son sırada yer alıyor.

”Bu iyi bir takım. Luke için oynamak istemediklerini görebiliyorum. Oyuncular kenara geldiklerinde kimse ‘beşlik çakmıyor’. İnsanlar neden oyunda olduklarını bilmiyorlar. Luke çok genç. Fazla genç. Artık oyuncularla iletişim kuramıyor. Her oyuncuya bakabilirsiniz, kimseyle iletişim kurmuyor.”

LaVar Ball, sakatlıktan dönen oğlu Lonzo hakkında da konuştu.

”Lonzo iyi göründü ama aynı zamanda bıkkın. Oynamak için hazırdı. İlk çeyreğin bitimine 4 dakika kala ritmini buldu ve havaya girdi ama koç onu kenara aldı. Kenara aldı! Daha sonra oyun 4 sayılık farktan 10 sayıya, sonra 15’e daha sonra 20’ye gitti. Ne yaptıklarını bilmiyorum. Eğer o oynamaya hazırsa, bırak oynasın. Onun sürelerini kısıtlamaya çalışma.”

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir