NBA Günlükleri

Luke Walton, Lakers’ın mücadelesi için zihinsel dedi

Los Angeles Lakers şu sıralar oldukça kötü bir dönem geçirmekte. Charlotte karşısında alınan 108-94’lük sonuç ile yenilgi serileri 9 maça ulaştı. Dokuz yenilginin altısı da çift haneli fark ile kaybedilen maçlar. Lakers Baş antrenörü Luke Walton ise takımının bir sıçrayış yaratması için kilit unsurun, mevcut gidişata karşı zihinsel mücadeleleri olduğunu düşünmekte.

Luke Walton; “Her fırsatta ne durumda  olduğumuz konusuna geri döndüğümüzde, zihinsel olarak bu konuyla mücadele etmekten yoruluyoruz ve bu bizi şu anki mağlubiyetlerimize taşımakta”  açıklamasında bulundu.

Los Angeles takımının mental olarak sıçrayış yaşaması zorlu bir süreç, özellikle kadrosunda bu kadar genç oyuncu barındırırken. Bu genç oyuncuların henüz bu denli iyileşme süreçlerini takımın ihtiyacı doğrultusunda hızlı bir şekilde atlatabilecek tecrübesi de bulunmamakta. Kadroda sahip olunan yetenekler değerlendiğinde, tüm bu yenilgiler daha da kabullenilmez hale gelmekte.

Lakers’ın önümüzdeki günlerde Atlanta Hawks ve Sacramento Kings takımlarına karşı oynayacağı iki iç saha karşılaşması kritik seviyede önem arz etmekte. Eğer bu iki karşılaşmadan bir tanesini kazanamazlarsa, ligin alt sırasına yerleşebilirler.  Böyle bir senaryo halinde ise Lakers takımının mücadele verdiği zihinsel problemlerinin ve sorgulamalarının yoğunluğunun daha da artacağını öngörmek hiç de zor değil.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir