NBA Günlükleri

”Magic Johnson Gibi Oynamak İstedim.”

Minnesota Timberwolves’un 22 yaşındaki dev adamı Karl-Anthony Towns, bir oyuncu olarak gelişimi ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Çocukluğunda babasından bir gard gibi top sürmeyi ve şut atmayı öğrenen Towns, sonradan pivotların ayak oyunlarını ve post-up oyununu öğrendiğini söyledi.

”Büyürken herkes bana nasıl basketbol oynamam gerektiğini söylüyordu ama ben istemiyordum. Oynamak istediğim gibi oynadım. Klasik, geleneksel bir uzun gibi oynamak istemedim. Magic Johnson gibi oynamak istiyordum. 2.06 uzunluğundaydı, sahayı koşuyor ve bir oyun kurucu gibi şut atıyordu.”

2015 NBA Draftı’nda 1.sıradan seçilen ve Yılın Çaylağı Ödülü’nü kazanan Towns, hedefleri hakkında da konuştu.

”Yüzükler kazanmak istiyorum, birden fazla yüzük. Tüm bunları gerçekleştirmek istiyorum ama söylemek istiyorum ki, ben kendi imkanlarımı ve basketbolu kullanarak insanlara yardım ettim, onların hayatlarını daha iyi bir hale getirdim. Söylemek istiyorum ki, sahanın dışında yaptıklarım, içinde yaptıklarımdan daha fazlaydı. Eğer kariyerimi bitirdiğim zaman, çocuklarımla birlikte geriye dönüp baktığımda bunları söyleyebiliyorsam, kesinlikle kendimle ve oyunu nasıl bıraktığımla gurur duyacağım.”

22 yaşındaki oyuncu bu sezon oynadığı 42 maçta, 20.2 sayı, 11.9 ribaund, 2.1 asist ve 1.5 blok ortalamalarına sahip durumda.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir