NBA Günlükleri

Özleyenler İçin Harika Lakers Boston Maçı!

Doğu’da zirvede yer alan Boston’ı konuk eden Lakers, Kuzma’nın yıldızlaştığı ve son topa kadar rekabetin kesilmediği maçı 108-107 kazandı. Bu sonuç ile Lakers üst üste 3. galibiyetini alırken, Boston ise üst üste 4. mağlubiyetini aldı.

Maç iki takım için de durgun ama Boston kontrolünde başladı. İlk çeyrekte Boston, 21 sayı bulurken Lakers’ı 15 sayıda tutmayı başardı. İkinci çeyrek iki takımda hücümda ki ölü toprağını üzerlerinden attı. Dengeli geçen bu çeyreğin ardından Boston, devreye 45-53’lük üstünlük ile girdi. 3. çeyrek taraftarının desteğini de arkasına alan Lakers, ritmini yakaladı ve oyunun kotrolünü eline aldı. Lakers, 31 sayı bulduğu bu çeyrekte Boston’a 21 sayı izni verdi ve son çeyreğe 76-74 Lakers üstünlüğü ile girildi. Son çeyrek tam bir basketbol şöleni izletti. Tamamen kafa kafaya geçen bu çeyrekte; Kyle Kuzma 17 sayı üreterek galibiyetin mimarı oldu. Skor 108-107’e geldiğinde bitime 6 saniye kala son top şansını eline geçiren Boston, Marcus Smart ile bulduğu şuttan yararlanamadı ve maç bu skorla bitti.

Lakers cephesinde, Kyle Kuzma 17’si son çeyrekte olmak üzere 28 sayı ile takımının en skorer ismi olurken, Jordan Clarkson 22 sayı ile katkı verdi. Julius Randle ise 14 sayı ve 14 ribaund ile double-double yaptı.

Sahadan mağlup ayrılan Boston’da Kyrie Irving’in 33 sayılık performansı mağlubiyete engel olmadı. Marcus Smart ise 22 sayı ile sahadan ayrıldı.

Hakan Sezgin
https://twitter.com/szgnhakan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir