NBA Günlükleri

Phoenix Suns Sezon Sonu Aktif Olacak

Suns GM’i Ryan McDonough, verdiği bir röportajda Phoenix Suns’ın sezon sonunda daha çok aktif olacağını ve takımının hazır olduğunu dile getirdi.

Devin Booker gibi All-Star kalibresinde bir oyuncuya sahip olan Suns, T.J. Warren’a da güveniyor. McDonough ise oyuncu maaşlarındaki boşluğu kullanıp sezon sonunda takıma oyuncu katmanın zamanı geldiğini düşünüyor.

” Sağlamlaştırmak istediğimiz ana yerler var. Bence bu açıkları kapatmak için beklemek ya aptallık, ya da fazla sabırlı bir tavır olurdu. Bence, yaptığımız sözleşmeler disiplin açısından iyi idi, fakat maaşlardaki bu boşlukla takımı geliştirip geliştiremeyeceğimizi göreceğiz. 

Eric Bledsoe takasından sonra maaşlarda 2018-2019 sezonunda 15 milyon dolarlık bir yer açan Suns cephesi, eğer Alex Len ile yeni bir sözleşme imzalamazlarsa, tam olarak 20 milyon dolarlık bir boşlukları olacak.

Suns, Tyson Chandler’ı takas ederse gelecek sezon 13.5 milyon dolar, Jared Dudley’i takas ederse 9.5 milyon dolarlık boşluk da açmış olacak. Bu hamleler Suns cephesine bir tane daha All-Star kalibresinde bir oyuncu verebilir ya da takasta büyük anlaşmalar sağlayabilir.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir