NBA Günlükleri

Popovich, Bogdan’a Övgüler Yağdırdı

San Antonio Spurs’ün efsanevi koçu Gregg Popovich, geçtiğimiz yıl Fenerbahçe Doğuş forması giyen Bogdan Bogdanovic’e övgüler yağdırdı.

Geçtiğimiz yaz tarihin en pahalı çaylak kontratıyla Sacramento Kings’e imza atan Bogdanovic hakkında tecrübeli koç: “Gayet iyi bir atlet, aynı zamanda harika bir basketbolcu. Doğuştan gelen bir oyunu anlama kabiliyetine sahip. Mental olarak her şeye hazır, şut atacağında, saha içindeki düzeni anlaması gerektiğinde, kimle beraber oynuyor olursa olsun, bir takım olarak oynamaya hep hazır. Gerçekten çok yüksek bir basketbol IQ’suna sahip. Hepsinin ötesinde muazzam yeteneklere de sahip, top kontrolü, pasları ve şutları yeterli düzeyde. Hiçbir şeyden korkusu yok, NBA’e gelirken verilen gözdağı onu etkilememiş, geldi ve oynuyor.”

Tecrübeli koçun sözlerinden oldukça hoşnut kalan Bogdan, cevap vermekte gecikmedi.

NBC Sports’a konuşan Bogdanovic: “Harika!” dedi. “Böylesine büyük bir koçun benim gibi bir çaylak hakkında böyle yorumlarda bulunması cidden harika. Her gün daha iyi olmak için ve basketbolu daha doğru oynamak için çalışıyorum. Benle ilgili hoşuna giden kısmın bu olduğunu düşünüyorum.” diye ekleyen çaylak oyuncu, bu sezon maç başına 10.3 sayı, 2.4 ribaund ve 2.7 asist ortalama ile oynuyor.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir