NBA Günlükleri

Popovich: “LaMarcus Takaslanmak İstiyordu”

LaMarcus Aldridge’in San Antonio Spurs’ten takaslanarak ayrılmak istediğini koç Gregg Popovich onayladı. Spurs Aldridge’i takıma katarken 3 yıllık 72 milyon dolar değerinde bir uzatma da imzalanmıştı.

Popovich ve Aldridge durumu açıklığa kavuşturmak ve Aldridge’in bu isteğini daha iyi anlamak için samimi ve içten bir kaç görüşme gerçekleştirmişlerdi.

Popovich: “Takaslanmak istiyorum, dedi. Bu kadar basit. Çok şaşırdım, daha önce kimse bana böyle bir şey söylememişti. Bu benim bu sektörde yirmi bilmemkaçıncı senem ve ilk kez birisi bana ‘Bu işten zevk almıyorum, kendime güvenmiyorum, beni bu takımda istediğinizden emin değilim, takaslanmak istiyorum.’ dedi.”

Geçtiğimiz yaz hazırlık kampında ESPN’ye konuşan Aldridge de Popovich’le yaptıkları bir sohbette, olan şeyler hakkında aynı düşündüklerini, aynı hisleri paylaştıklarını öğrendiğini söylemişti.

Popovich: “İlerleyen zamanlarda buluşmalar ayarladık ve akşam yemekleri yedik. Aramızdaki gerginliği yok edip onu rahatlatmak istiyordum. Ona ‘Bana karşılığında Kevin Durant gibi bir yetenek getirecek olursan seni takaslamaktan mutluluk duyarım. Bavulunu toplarım, havaalanına bırakırım, bir koltuk ayarlarım.’ dedim, o da güldü. Anlarsınız, öyle samimi bir ortamdı. ‘Uzun lafın kısası, hala en iyi kankan benim, çünkü hiçbir yere gitmiyorsun. Bir sene daha buradasın. Senin karşılığında istediğimiz yeteneği alamayacağımızı biliyoruz, o yüzden bu işi halledelim.’ dedim. Yaptık da, geldiğimiz nokta bu.

Popovich ayrıca Aldridge’in sıkıntılarının büyük bir kısmında rol oynadığını fark ettiğinden de bahsetti: “Konuşmalar sırasında fark ettim ki asıl sorun bendeydi. Ligde 9 yıldır oynayan birini değiştirmeye çalışıyordum. Onun için ribaunt üzerine veya defansif bir oyun planı ayarlayamalıydım ama onu hücumda her yere oynatıyordum. Tamamen benim hatamdı, abartmıştım. Dediğim gibi de yaptım, Aldridge şuan harika bir durumda.”

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir