NBA Günlükleri

Porzingis, All-Star Seçilmeyi Hak Ettiğini Düşünüyor

NBA All-Star beşine seçilmeyen Kristaps Porzingis, All-Star olmayı hak ettiğini düşündüğünü söyledi.

“Oyuncular bunu biliyor. Tüm söyleyeceğim bu.”

All-Star ilk beşlerinin belirlenmesinde oyuncuların vermiş oldukları oylar %25 etki ediyor. Geri kalan kısım ise medya ve taraftar tarafından verilen oylardan oluşuyor.

Oyuncuların vermiş oldukları oylara göre Porzingis, Doğu Konferansı’nda en çok oy olan üçüncü uzun oluyor. Yani oyunculara göre ilk beş seçilmiş oluyor.

“Herkesin kendi fikri var. Taraftarlar da bunun bir parçası. Hepsi bu. Benin de daha iyi yapabileceğim birçok şey vardı.”

Sezona .500 barajının etrafında başlayan New York Knicks, 2018 itibari ile üst üste kötü sonuçlar aldı ve doğuda playoff resminin dışında kaldı. Takımın lideri olan Porzingis’in ise son dönemde performansı biraz düşmüş görünüyordu. Porzingis şu anda 23.6 sayı, 6.9 ribaunt, 1.2 asist ve lig kralı olduğu 2.4 blok ortalamalarıyla oynuyor.

Porzingis, koçlar yedek oyuncuları seçtiği zaman All-Star hedefine ulaşacak gibi görünüyor.

“Göreceğiz. Öyle umuyorum.  All-Star olmayı hak ettiğimi düşünüyorum. Tek yapmam gereken iyi oynamak ve maçları kazanmak ve böylece sonuç kendi kendisini tamamlayacaktır. Kimin benim için oy verdiğine ve kimin ise vermediği hakkında fazla endişelenmemeliyim.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir