NBA Günlükleri

Rockets’lı oyuncular Clippers’lıların soyunma odasını bastı

Martin Luther gününde oynanan Los Angeles Clippers’ın, Houston Rockets’ı 112-103 yendiği maçın ardından Houston Rockets’lı oyuncular James Harden, Clint Capela, Gerald Green ve Trevor Ariza Los Angeles Clippers’ın soyunma odasını basmaya çalıştı.

Olaylar maç sırasında başladı. Maçın bitimine 3:34 dakika kala Blake Griffin bulduğu bir sayı sonrasında Rockets’lı oyuncular Griffin’in, Capela’ya faul yaptığı şeklinde hakeme itirazda bulundular. Bu sırada Griffin ve Paul birbirlerinin üstüne yürüdü ve tartışmaya Houston koçu Mike D’Antoni’de dahil oldu ve küfür etti. Daha sonra karşılıklı küfürleşen Blake Griffin ve Trevor Ariza oyundan atıldı.

Olaylar burada sınırlı kalmadı. ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin verdiği bilgiye göre, maçın sona ermesinin hemen ardından Rockets’lı oyuncular Chris Paul, Clint Capela, Trevor Ariza ve Gerald Green Clippers’ın soyunma odasını basmaya çalıştı ancak güvenlik görevlileri tarafından olay büyümeden engellendi. Hedeflerinde ise Austin Rıvers olduğu belirtildi.

Los Angeles Clippers’ın sahibi Steve Ballmer’in de soyunma odasında olduğu ifade edildi.

Houston koçu D’antoni yaptığı açıklamada, olayı çok kurcalamayacağını ve kötü oynadıklarını ifade etti.

Chris Paul ise yaptığı açıklamada, Koç, Griffin’in kendisine dirsek attığını söylediğini ve her zaman koçunun arkasında olduğunu söyledi.

Clippers tarafında koç Doc Rivers ie yaptığı açıklamada, D’Antoni’nin adamlarını koruduğunu, ve kendisine göre hiç bir koçun bir oyuncuyla münakaşaya girmemesi gerektiğini söyledi.

NBA yönetimi ise konuyla ilgili soruşturma açılacağını açıkladı.

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir