NBA Günlükleri

Sacremento, Sezonun İkinci Devresinde Gençleri Oynatmayı Planlıyor

Koç Dave Joerger, Zach Randolph ve Vince Carter’ın sakatlıktan zor çıkmasından ve son olarak George Hill’in bu sezon ilk kez benchten ilk 5’e geçtiği Oklahama City Thunder maçının kaybedilmesinden sonra medyaya sezonun ikinci devresinde kadrosuna gençlere daha çok öncelik vereceğini açıkladı.

Şu an ki plan ise veteranlardan en az ikisinin (George Hill, Vince Carter, Zach Randolph, Kosta Koufos) sezonun geri kalanı için her maça katılması şu an ki plan durumunda. Hangi veteran veya veteranlar ile çıkıldığı zaman oyuna bağlı olarak oyun tarzı değişecek.

Sezon başında birçok veteranı kadrosuna katan Sacremento,  veteranları gençleri hem eğitmesi hem takımda rol üstlenmeleri için almıştı. Veteranlar maçlar da iyi oynamalarına rağmen takımın geriye kalan gençleri  çok kötü performanslar çıkarınca Sacremento yönetimi bunu zaman kaybı olarak görmeye başladı.

Bu görüş, Sacremento taraftarının sezon öncesi dile getirdikleri bir durumdu. Veteranlar oynarken bile, Sacremento, NBA tarihinin en kötü 3. sezon başlangıcını yaparak rekor kırdı.( ve sezonun daha yarısındalar) Şu an olarak ligin en kötü hücum puanı ve ikinci en kötü savunma puanını elde ettiler.

Sacremento Kings, 13 Galibiyet, 30 Mağlubiyet (13-30) istatistiği ile Batı konferansının en sonunda yer alıyor. ( Son 10 maç 2-8 )

 

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir