NBA Günlükleri

Takas Edilmek Oyunculara Ne Hissettiriyor?

NBA’in belki de en heyecan verici senaryolarıdır takas hamleleri. Takımlar güçlerini artırmak için bazı adımlar atarlar. Bazı takımlar için yeniden yapılanmak için takas hamleleri yaparlar. Nedeni ne olursa olsun bu takas haberleri NBA’in vazgeçilmezi konumundadır.

Peki takas edilmek oyunculara ne hissettirir?

Daha önce takas edilen Jamal Crawford ve Iman Shumpert anlatıyor..

Jamal Crawford: 

Crawford, 21 Kasım 2008’de Al Harrington karşılığında New York’tan Warriors’a gönderilmişti

’Dürüst olmak gerekirse şok olmuştum. 20 sayı ortalama ile oynuyordum ve böyle bir şey beklemiyordum. Haberi aldığımın ertesi gününü hatırlıyorum. Hala şoktaydım. Gerçekten böyle bir şey olmuş muydu? Sezon ortasında takas edilmek çok zor bir duygudur. Yeni bir okula gitmek gibi. Bir sürü yeni sınıf arkadaşınız vardır. Bir sürü yeni şey öğrenmek zorundasınızdır. Yeni bir takıma gittiğinizde yeni bir şehire gelmişsiniz demektir. Gerçekten çok farklı bir durum. Önemli olan ne biliyor musunuz? Sezon ortasında takas edilmenin aileniz üzerine olan etkisi. Çocuklarınız okula gidiyor ve bu durumdan onların etkilenmesini istemiyorsunuz. Her zaman en zor olan Burdur. Eğer evli değilseniz ve çocuklarınız yoksa farklı olabilir. Fakat sorumlu olduğunuz bir aileniz varsa çok zor oluyor. Özellikle yeni şehiri öğrenmek çok zaman alıyor. Hemen kalıcı bir ev bulmak uyum sürecinizi daha çabuklaştırıyor.

Iman Shumpert:

5 Ocak 2015’te Cleveland’a takas olan Shumpert, 3’lü bir takasın parçası olmuştu.

’Okulda hiç yeni çocuk olmamıştım. Bu durum da buna benzer bir şeydi. New York’ta yeteri kadar şans bulduğuma inanmıyordum. Çok kötü durumdaydık ve yardım etmem için bana şans vermiyorlardı. Takas edildiğimde kovulmuş gibi hissettim. Bir süre sonra Cleveland’ta seri galibiyetler almaya başladık ve kendimi harika hissediyordum. Her maçımız televizyondan canlı yayınlanıyordu. Müthiş bir duyguydu ama yine de New York’a kırılmıştım. Saha dışında ise bir otelde kalıyorsunuz ve yaşamak için bir yer bulmak zorundasınız. Aileniz varsa onlara göre davranmak zorundasınız. Cleveland’a ilk geldiğimde geç kalmamak için çok uğraşmıştım. Neyseki Kyrie(Irving) vardı. Otel odam yerine onun evine gidiyordum. Böylece daha normal hissedebiliyordum. Ayrıca yeni takımınızın sizden ne beklediğini öğrenmek ve buna ayak uydurmak da zaman alıyor. Birçok taraftar bunu anlamıyor. Çünkü onların tek gördüğü sahadaki performansınız.

 

Volkan Parlayan on EmailVolkan Parlayan on FacebookVolkan Parlayan on Twitter
Volkan Parlayan
Haber Yazarı at NBA Günlükleri
Fast Break ve Fanatik Basket Jenerasyonundan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir