NBA Günlükleri

Walton meditasyon ile faul çizgisindeki sorunlarını çözeceğini umuyor

Los Angeles Lakers ligin en genç takımlarından bir tanesi ve serbest atış çizgisinde de ligin en kötü takımlarından. Bu duruma etmen  yan faktörlerin olabileceği düşünülmekte. Tarihi düzeyde kötü bir serbest atış yüzdesine sahip olan Lakers takımının koçu Luke Walton, meditasyon seanslarının kendilerine toparlanmak için yardımcı olabileceğini umut etmekte.

Walton bu konuyla ilgili açıklamasında “ Serbest atışlar daha çok zihinseldir. Zihniniz bir kas gibidir, geliştirilebilir. Çalışmaya ihtiyaç duyar, sakinleşmeye ihtiyaç duyar. Özellikle günümüz dünyasında sosyal medya ile yaşıyoruz ve bu durumu tetiklemekte. “  

 Geçtiğimiz Cuma günü oynanan karşılaşmada Lakers, 2/14 gibi oldukça düşük bir yüzde ile parkeden ayrılmıştı.  Şut grafiğinde de yüzde 68.8 ile ligin en düşük formlarından bir tanesine sahipler.

Walton bu gidişatı düzeltebilmek için meditasyon seanslarının etkisine oldukça güvenmekte. Lakers takımı geçmiş dönemlerde de Phil Jackson ile çalışırken, çeşitli meditasyon ve tütsü gibi yöntemlerini denemişti.

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir