NBA Günlükleri

Cleveland, DeAndre Jordan neden alamadı?

Takas döneminde takımı ters düz eden Cleveland Cavaliers yönetimi, en çok istedikleri oyuncu olan DeAndre Jordan’ı bir türlü takıma dahil edemediler.

Takas döneminin son gününde en üst düzeyden görüşme yapan Cleveland Cavaliers ve Los Angeles Clippers, takasa dahil edilecek üçüncü bir takım arayışına girmişti. Cavs ise gerçekleşemeyen bu takas hamlesi sonucunda Los Angeles Lakers, Sacramento Kings ve Utah Jazz gibi takımlarla çeşitli takaslar yaptı.

The Lowe Post’a konuşan ESPN’nin spor yazarı Brian Windhorst; “Ligteki bazı kişiler Cavs ve Clippers arasındaki takasın gerçekleşeceğini düşünüyordu. Böyle düşünmelerinin sebebi de takasa dahil olacak diğer takımların bu hamleden bir şeyler koparabileceğini düşünüyor olmalarıydı. Bu takas süreci iki takımında DeAndre Jordan konusunda anlaştıklarını hissettirdi ve üçüncü bir takım aramaya başladılar. Benim bildiklerim bunlar.”

Cavaliers’ın Los Angeles Clippers ile masada konuşurken bir yandan da Los Angeles Lakers’la takas yapmasına da değinen Windhorst; “DeAndre Jordan konusunda Clippers ve Cavs uzun bir yol katetti. Bir noktada da Cavs, Clippers yerine Lakers ile takas yapmak istedi. Clippers ile anlaştıktan sonra Jordan’la da anlaşmak zorundalardı. Çünkü kontrat gereği, Jordan takas olursa maksimum kontrat isteme hakkı vardı. Bu tür sebeplerden ötürü takas olmadı. Bu takasın olmaması için bilemediğimiz çok sebep var. Ayrıca Cavs, Charlotte Hornets ile de görüşme yaptı. Ama işin içine Brooklyn draft hakkı girince takas görüşmeleri suya düştü.” dedi.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir