NBA Günlükleri

DeAndre Takasının İç Yüzü

Söylentilere göre Cleveland Cavaliers GM’i Kobe Altman, takasın son günlerinde DeAndre Jordan’ı takıma katabilecek bir anlaşma için Dan Gilbert’ın onayını almış. Bu takasa göre Cavaliers, Iman Shumpert, Jae Crowder, Channing Frye ve Cavaliers’ın 1. tur draft seçimi hakkına karşılık DeAndre Jordan’ı elde edecekti.

Takasa sıcak bakan Clippers yönetimi için tek sorun Iman Shumpert’ın gereksiz pahalı kontratıydı. Bu kontrattan kurtulmak için takasa 3. bir takım arayan Clippers, aynı zamanda kadrosuna bir pivot da katmak istiyordu.

Altman ve Clippers GM’i Michael Winger, takasa üçüncü takım arasalar da bulamadılar. Winger, Iman Shumpert ile olası bir buy-out hakkında konuşulmasını istese de Altman bu teklifi reddetti.

Haftalarca üzerinde durulan takasın gerçekleşmemesinin en büyük nedenlerinden birisi Clippers’ın Tristan Thompson, JR Smith ve Iman Shumpert’ı istememesi oldu.

Takas görüşmelerinde sonuca varılamaması üzerine Cleveland Cavaliers, Iman Shumpert’ı üçlü bir takas ile Sacramento Kings’e gönderdi.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir