NBA Günlükleri

Kyrie Irving’in Dönüşü Toronto’da İşe Yaramadı

Boston Celtics Guard’ı Kyrie Irving, Toronto Raptors’a karşı aldıkları mağlubiyette kendini suçladı.

Irving son 3 maçı kaçırdıktan sonra bu geceki maçla birlikte sahalara geri dönmüştü. 22 dakika oynadığı maçı 17 sayıyla tamamladı. Maçı da kendi adına +/- olarak en kötü oranını çıkarttı ve -22 ile maçı bitirdi.

Celtics, Kyrie Irving’in sahada bulunduğu anlarda net oranı -50.3’e kadar geriledi. 125.2’lik savunma oranıyla çelişen, 74.9’luk bir hücum oranına sahiptiler. 2. çeyrekte çok daha iyi bir oyun ortaya koyan Toronto Raptors devreyi 21 sayılık farkla önde kapadı.

Kyrie Irving: Bence en büyük sürpriz bendim. Farkın bu denli olmasındaki en önemli şey buydu. Muhtemelen, bundan sonrası için takım eforumuz üzerine yapacağımdan daha fazlasını yapacağım. Genç oyuncularımızın bile verdiği çabaya ihtiyacımız vardı. Bu takımdaki veteranlardan biri olarak, çok daha iyi olmalıyım. Benim hakkımda en çok üzerinde durulabilecek şeylerden biri, sorumluluk almak ve takımı ileriye götürebilmek için daha iyi olabilmeyi denemek. 

Koç Brad Stevens’a Kyrie Irving’in döndükten sonraki ilk maçındaki performansı soruldu. Stevens, takımdaki kimsenin en iyi performansını sergilemediğini belirtti.

Brad Stevens: Hız ve fiziksel yönden bizden çok daha iyi iş çıkaran bir takım tarafından k.çımız tekmelendi. İşimizi daha iyi yapmalıyız. Böyle maçlar bir koç olarak geceleri asla düşünmeyi istemeyeceğiniz türde maçlardandır. Belki sezon bittiğinde tüm sezona şöyle bir göz atabilirsiniz. Fakat ilk olarak bu tür maçlar takımın yaptığı tüm kredileri alıp götürüyor ve ikincisi, fiziksel olarak çok daha iyi bir şekilde mücadele etmek zorundayız. Beni gerçekten ayakta tutan kısım bu.

Brad Stevens ayrıca Toronto’nun farkı maçın başlarında açmasına yardımcı olan Toronto Raptors bench’ine de övgülerde bulundu. Stevens ” Maçın ilk 6 dakikasında hepinizin bunu görebildiğini düşündüm. İlk 5 dakikada rakibe 15 sayı attırdık. Yavaştık. Hızlarına ve fiziksel oyunlarına verecek reaksiyona hazır değil gibiydik. Bence maç boyunca sorunumuz buydu. Onlara bu krediyi verdik ve onlarda harika oynadı.”

Stevens son olarak hayal kırıklığını ekledi. ” Her nedense, fiziksel olarak rekabet etmeye hazır olduğumuzu hiç düşünmüyordum.”

Kyrie Irving ” Bu takımdaki liderlerden biri olarak kendimi yapabildiğimin en iyisine entegre etmeye çalışıyorum. Bu gece iyi bir iş başaramadım. Bu bazı hatalara yol açtı. İyi yapılan her işe hakkını vermek zorundasın. Bugün iyi iş çıkardılar fakat bizde çok hata yaptık. Her maç iki taraf içinde %50 – %50 başlar. Onlar bugün maçı yüksek tempoda ve yüksek yoğunlukta oynadılar. Bu gece darbe aldık üstelik maçın erken dakikalarında. Bize sürekli olarak maç boyunca darbe indirdiler ve iyi bir takımın yapması gerektiği gibi bizi toprağa gömdüler. ”

Irving, bu hafta Indiana Pacers, Cleveland Cavaliers ve Washington Wizards gibi Doğu Konferansının güçlü ekipleriyle karşılaşacak olmaları hakkında ; ”Açıkcası bu tür maçlardan öğrenebildiğimce çok şey öğrenmek istiyorum. Bu maçları aklımın belli bir köşesinde tutuyorum. Takımımızdan bazı kişilerinde bunu yapacağını biliyorum. Bizim için böyle iyi bir takıma karşı oynamak harikaydı. Bunda başarısız olduk. Şimdi, Perşembe akşamı başka bir NBA takımına karşı oynamak için başka bir fırsatımız var( Washington Wizards’a karşı ).

 En azından Boston Celtics, Greg Monroe’nun sözleşmesini tamamlamak isterse Perşembe akşamı onlar için sahada yeni bir yüz olabilir. Boston Celtics, başka takaslara da olanak sağlaması için Cap’teki esnekliği de düşünerek Perşembe günü takas sona erene kadar Monroe’yu bekletme kararı aldı.

Celtics’in kadrosunun ne kadar iyi olduğuna bakmaksızın, önümüzdeki maçlarda daha iyi oynamak zorunda kalacak. Boston Celtics’in Doğu’daki liderliğine en büyük tehlike şuan da Toronto Raptors olarak görünüyor ve bu 2 takımın sezonun son 2 haftasında birbirleriyle oynaması gereken hala daha 2 maçı var.

Marcus Morris: İyi bir maç çıkardılar. Söyleyebileceğim tek şey bu. Onlarla yeniden görüşeceğiz.

 

KAYNAK: espn.com

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir