NBA Günlükleri

LaVar Ball’ın Çılgın İsteği

Los Angeles Lakers çaylağı Lonzo Ball’un babası, kardeşleri LiAngelo ve LaMelo’yu Lakers’ın kadroya katmadığı takdirde Lonzo’nun da takımdan ayrılacağını iddia etti.

Litvanyalı muhabir Donatas Urbonas’a konuşan LaVar Ball şunları söyledi:

“Üç oğlumun da Lakers’da oynamasını istiyorum. Ama bu olmazsa ne olacağını söyleyeyim: Bu sezon LiAngelo’yu almazlarsa onu buraya Prienai’ya geri getireceğim, iki yıl daha burada LaMelo’yla oynayacak. Lonzo bu sırada üçüncü yılında olacak. Buradan tüm NBA takımlarına duyuyorum: Lonzo, eğer Lakers diğer iki oğlumu da takıma kabul etmezse onları oynatacak başka bir takıma imza atacak. Planım bu.”

LaVar Ball’ın planı ilginç ve çılgın olsa da oğlunun sözleşmesiyle ilgili bilmediği bir şey bulunmakta: Lonzo Ball üçüncü sezonundan sonra gideceği takımı seçebilir ama Lakers’ın çaylak sözleşmesini dördüncü yıla uzatan bir opsiyon hakkı bulunmakta. Dördüncü yıl bittiğinde sınırlı serbest olacak.

Kısacası LA Lakers yönetimi LaVar Ball ne istiyorsa istesin Lonzo’yu takımda tutmak istediği takdirde kendi başına hareket etmek için seçeneği bulunmakta.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir