NBA Günlükleri

LeBron James: Uzun Süre Buradayım

Cleveland Cavaliers’ın son zamanlardaki düşüşüne rağmen, LeBron James, bu yıl takas olmak istemiyor.

Bu gece takımının Orlando Magic’e 116 – 98 kaybettiği maç sonrası yaptığı açıklamada, ”Takas edilemez maddesini kaldırmayı asla düşünmüyorum. Uzun süre buradayım” dedi.

Akron Beacon Journal’dan Marla Ridenour’a yaptığı açıklamada, ” Günün sonunda kazan, kaybet veya berabere bitir. Hepimiz kardeşiz ve birbirimizi anlıyoruz. Bu sezon nasıl sonlanır bilmiyorum ama bu sezonu bitirme konusunda takım arkadaşlarıma borçluyum.”

Cleveland Cavaliers, bu gece Orlando Magic’e karşı bir ara 21 sayı önde götürdüğü maçı kaybetti. Böylece Cleveland, son 19 maçtaki 13. mağlubiyetini almış oldu.

Perşembe günü takas bitmeden Cleveland, takımı geliştirmenin yollarını arıyor. Takım yeni yapılanmaya başlamak yerine bazı parçaları elinden çıkarmak istiyor.

Fakat Vertical’dan Shams Charania’ya göre; LeBron James takas edilemez maddesini kaldırmayacak. Melo ve Nowitzki ise LeBron’un dışında, sözleşmesinde takas edilemez maddesi bulunduran diğer 2 oyuncu.

Asıl soru; LeBron’un uzun süre derken ki kastı ne ?

LeBron bu yaz oyuncu opsiyonunu kullanmayıp serbest oyuncu olma şansına sahip. Takımı için oynamaya devam ederse, 2018 – 2019 sezonu için $35.6M’lık kontrata sahip olacak. Fakat takımın son zamanlardaki düşüşü göz önüne alındığında, LeBron, Temmuz Ay’ında Cleveland’ı bırakacak gibi görünüyor.

Cleveland Cavaliers şuan da Doğu Konferans’ındaki 30 – 22’lik derecesiyle 4. sırada bulunuyor. Son 3 sezonun hepsinde Final’e çıkmayı başarmış olmasına rağmen şuan da Cleveland Cavaliers, Final’e çıkma konusunda ciddi bir tehlike içerisinde. Cleveland, DeAndre Jordan’a olan ilgisini belli etti fakat USA Today’den Sam Amick’e göre henüz Clippers’a bu konuda ciddi bir teklif yapılmış değil.

KAYNAK: bleacherreport.com

 

 

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir