NBA Günlükleri

San Antonio’da Kawhi Leonard sorunu bitmiyor

Son 20 yıla damgasına vurmuş takımların başında gelen San Antonio Spurs, bu sene inişli çıkışlı grafik çizmesinin yanı sıra All-star forveti ve sakatlanana kadar bu oyununun iki yönünü de en iyi oynayan oyuncular arasında görülen Kawhi Leonard’ın sakatlığıyla da uğraşıyor.

Medikal olarak basketbol aktiviteleri için olumlu rapor alan ve herhangi bir sorunu olmayan Kawhi Leonard hakkında maç öncesi açıklamada bulunan Spurs koçu Gregg Popovich, oyuncusunun bu sezon forma giyemeyeceğinin ihtimaller arasında olduğunu söylemişti.

Son günlerde yaşanan bu Kawhi Leonard-San Antonio Spurs tartışması ise herkeste şu soruyu akla getirdi; “Kawhi Leanord takımdan ayrılacak mı?”

The Woj Pod yayınında konu ile ilgili düşüncelerini ifade eden Adrian Wojnarowski; “All-star haftasından sonra ilk kez basınla konuşma fırsatı bulduğumuz Koç Pop, ki kendisini çok iyi tanıyorum, konuşmasında topluma değil direkt olarak Kawhi Leonard’a konuştu. Kendisi ne demişti; ‘Bu noktada oynamasını beklemiyorum ama oynayacaksa da bu en yakın sürede olmalı çünkü çok zorlu bir kararla karşı karşıya kalacağız; bu noktada onu geri getirmek için geç mi kaldık yoksa takıma dönmesi için denemeli miyiz?’ Pop’un geçen günkü konuşması ise ilk kez bu durumu alevlendirme şeklindeydi hem de halka açık olarak. Bu durumda özel bir hayalkırıklığı mevcut.Bunu ilk günden itibaren görebilirsiniz. Sonuçta Kawhi Leonard’ın serbest piyasaya açılması için bir senesi daha var ve geri dönsede dönmese de takımındaki zamanı azalıyor. Bu durum ise geleceğine yön verecek.”

“Leonard’ın bu durumda olması organizasyonda, teknik ekipte, koçta ve takım arkadaşlarında stres yarattı. İnsanlar da Leonard’ın burada oynama istediğinin olup olmamasına bakıyor. Kawhi Leonard’ın bu soruya cevap vermesi gerekiyor, havadaki bulutları dağıtması gerekiyor ama bunu yapmadı. Buradaki sorunun bir parçası da bu. İletişime geçen bir kişi değil. Zaten en başından beri böyle bir insandı. Belki saha içi ortamında daha iyidir ancak kişilik olarak utangaç ve kendi etrafında yaşayan bir kişi. Bu yüzden de Kawhi ve takım arasında iletişim bozukluğu mevcut.” dedi.

Kawhi Leonard, San Antonio Spurs ile şampiyonluk yaşamış, All-star olmuş ve Yılın En İyi Savunmacısı gibi önemli başarılara imza atmış bir oyuncu. 26 yaşındaki oyuncu bu sezon sadece 9 maçta forma giyebilirken 16.2 sayı 4.7 ribaund 2.3 asist ve 2 top çalma istatistikleriyle oynamıştı.

Kaan Meriç
Bleeding Green

kaaanmeric@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir