NBA Günlükleri

Steve Kerr, Koçluğu Oyuncularına Devretti

Golden State Warriors’ın kendi evinde Phoenix Suns’ı 129-93 yendiği maçta Warriors koçu Steve Kerr oyuncularına koçluk yaptırdı.

Maç boyunca etkili oyununu sürdüren Golden State Warriors, aradaki sayı farkını giderek açarak rakibini 46 sayıyla mağlup etti. Warriors koçu Steve Kerr, karşılaşmanın bazı bölümlerinde taktik tahtasını önce Andre Iguodala’ya daha sonra Draymond Green’e verdi.

Karşılaşmanın ardından tecrübeli koç maçta verdiği bu kararı şu şekilde açıkladı: “Sorumluluk almaları gerekiyor. Koç olarak bizim işimiz onları doğru bir şekilde yönlendirmek. Eğer onları doğru şekilde kontrol edemezsek o zaman kendileri bunu yapmak zorunda kalır, kendi kaderlerini kendileri çizerler.”

Warriors takımında bazen bazı tutarsızlıklar yaşandığını ifade eden Kerr, “Maçta farklı şeyler yapmak, denemek istedik. Oyuncularım da buna gerçekten iyi tepki verdiler. Gerçekten odaklanarak oynadığımızda yenilmesi güç bir takım olduğumuzu düşünüyorum.” diyerek şu şekilde devam etti:

“İşimi, mesleğimi seviyorum. Koç olarak burada görev yapmaktan memnunum. İşimin başında olmayı seviyorum ancak bu akşam koç olarak farklı bir sese ihtiyaç vardı.” dedi.

Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Stephen Curry ise koçun verdiği bu karar için “Oyun planına uymak ve oyunu kontrol etmek için biraz daha düşünceli davranmayı öğreniyorsunuz. Phoenix oyuncularının hücumlarını yavaşlatmanın yollarını arıyorsunuz, aklınızı tam olarak sizden istenilen şeyi yapmaya veriyorsunuz.” dedi.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir