NBA Günlükleri

Wade, LeBron ve LaVar Hakkında Konuştu

Modern NBA’in efsanelerinden Dwyane Wade, SLAM’e konuştu.Tecrübeli oyuncu, LeBron James ve LaVar Ball hakkında bazı yorumlarda bulundu.

Muhabir: Yıllarca beraber oynadıktan sonra LeBron James hakkında bize ne söyleyebilirsin?

Wade: O, büyük veya hızlı olduğu için harika değil. Bu tür şeyler sadece yardımcı oluyor. Oyun hakkında bildikleri ve çalışma disiplini ona sahip olduklarını sağlayan şeyler. O, başka hiç kimsenin çalışmadığı gibi çalışıyor. Konu onun diyeti, zamanlaması ve bu tarz şeyler olduğunda, o çok katı. Harika bir oyuncu olması şans eseri değil, bunun üzerine çok çalışıyor.

Muhabir: Bir baba olarak, LaVar Ball’un ebeveynliği hakkında ne düşünüyorsun?

Wade: Bayılıyorum, her zaman çocuklarıyla ilgileniyor. İnsanlar, onun yapması veya yapmaması gerekenler hakkında birçok farklı bakış açısına sahip. Ama bu insanlardan hiçbiri, LaVar sabahın 5’inde uyanıp çocuklarını idman yaptırırken orada değillerdi. Aynı şekilde kimse o çocuklara “Sizler bir sonraki jenerasyonun büyük isimleri arasında yer alacaksınız” da demiyordu. Herkes olan biteni LaVar’ın anlattığı kadar biliyor.
Olayın iç yüzünü bilemem ama, bir baba olarak onun çocuklarına verdiği emekle gurur duyuyorum. Ve en önemlisi onlara inanıyor. Örnek alabileceğin bir insanın sana inanması, bu gerçekten önemli bir şey. Bunu kendi yoluyla yapıyor, onun yolu çok yaygın olmasa bile kendine özgün. Hep ondan bahsediyoruz, onun hakkındakileri biliyoruz ve bunları öğrenip konuşmaya da devam edeceğiz.
Söylediğim gibi, işleri kendi yollarıyla çözdükleri için tüm aileyi tebrik ediyorum. Ben ve oğullarım için ise, özellikle basketbol oynayan en büyük oğlum hakkındaki kararlar kendilerine ait olacak. Onlara gerekli şeyleri vermeye çalışacağım ve her zaman yanlarında bulunacağım. Ben çocuklarıma çok bağlıyım, LaVar Ball da öyle: çocukları için deliye dönüyor.

Wade, sezona Cleveland Cavaliers forması altında başladı fakat takasın son günü, efsanesi olduğu Miami Heat’in yolunu tuttu.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir