NBA Günlükleri

Yine ve Yeniden Lebron James

Gecenin son karşılaşmasında Phoenix Suns’a konuk olan Cleveland rakibini rahat bir oyunla devirerek 2 maçlık mağlubiyet serisinede böylelikle son vermiş oldu. Maçın başında Cleveland’ın ezici oyunu rakibine kabul ettirmesiyle maçıda 129-107 kazandı. Suns ise son 23 maçının 21’inden mağlubiyetle ayrılarak sezona avaraj takımı olarak devamlılığını sürdürmüş oldu.

Maça hızlı başlayan konuk ekipte ilk çeyrek boyunca Lebro’nun asistleriyle öne çıktığı bir periyodu Cleveland rakip potaya 38 sayı bırakarak maçı lehine çevirmiş oldu. 2.periyoda maça tutunmak adına çıkan Phoenix’de çeyrek skoru olarak 34-30 önde kapatmasına rağmen 2.yarıya       68 – 52 geride başladı. 3.çeyrekte her iki takımda hızlı bir oyun sergilesede Batı takımı farkın dahada açılmasına engel olamadı. Son çeyrekte karşılıklı basketlerle geçilsede mücade Cleveland’ın üstünlüğü ile sonuçlandı.

Cleveland’da 28 sayı 13 ribaund 11 asistle trible double yapan Lebron James bunun yanında 3 top çalma ve 2 blok ile mücadeleyi tamamladı. Ayrıca  James, 15 yıllık NBA kariyerinde ilk kez bir sezonda 14 “triple double”a imza attı. Maçta göze batan bir diğer performans ise Kyle Korver’ı 5/6 oranında 3’lükle oynamasıydı. Cleveland bir sonraki maçını Portland deplasmanında oynayacak.

Suns’da ise Josh Jackson’ın ve T.J. Warren’ın 19’ar sayısı mağlubiyete engel olamadı. Phoenix ise sonraki maçında Utah’a konuk olacak.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir