NBA Günlükleri

Blake Griffin mi Tobias Harris mi kim daha faydalı

Bilindiği üzere 30 Ocak 2018’de Los Angeles Clippers, Blake Griffin’i Detroit Pistons’a gönderdi ve karşılığında da Tobias Harris, Avery Bradley, Boban Marjanovic ve bir ilk tur draft hakkı (bu yıl yalnızca ilk dört sıradan korumalı) ve bir de ikinci tur draft hakkı almıştı .

Takas ilk gerçekleştiğinde belli bir kesime göre kazanan Detroit Pistons, diğer bir kesime görede kazanan Los Angeles Clippers olmuştu. Tabii bu çok bilinmeyenli takasda kazanan yada kaybeden taraf göreceli kim karlı yada kim zararlı orası bilinmez.

Ama biz sizler için takasın önemli iki parçasını Blake Griffin ve Tobias Harris’i istatistikler ışığında değerlendirdik ve bu istatistiksel verilerin takımların galibiyet ve mağlubiyet sayılarına nasıl etki ettiğini sizler için derledik.

Blake Griffin’li Detroit Pistons ;

Maç başına ;

33.3 dakika
20.2 sayı
6.5 ribaund
5.7 asist

Takımı ise ;
12 mağlubiyet
7 galibiyet aldı

Tobias Harris’lı Los Angeles Clippers ;

Maç başına ;

35.5 dakika
20.4 sayı
7.0 ribaund
2.9 asist

Takımı ise ;
12 galibiyet
5 mağlubiyet aldı.

Tabii bu istatistiksel veriler doğrultusunda bişeyler elde edebiliriz ama tam bir kanıya varmak mümkün değil .Yinede bir çıkarımda bulunmak gerekirse Tobias Harris’ın Los Angeles ekibine biraz daha hareketlilik getirdiği ve verimli olduğu gayet aşikar.

Muhammed Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir