NBA Günlükleri

Brad Stevens: “Gordon Bu Sezon Oynamayacak”

Boston Celtics koçu Brad Stevens, son zamanlarda çokça konuşulan Gordon Hayward’ın takıma dönebileceği yönünde çıkan haberlere yanıt verdi.

Koç, Gordon Hayward’ın bu sezon kesin olarak takıma geri dönmeyeceğini açıkladı.

Gordon hakkında yapılan haberlerden ötürü basın mensuplarına konuşan Stevens, “Gordon bu sezon oynamayacak. Başka ne söyleyebilirim bilmiyorum” dedi.

“Durumunda bir ilerleme var mı?” şeklinde sorulan bir soruyu Stevens, “Evet, bu sabah Alter-G koşu bandıyla egzersizlerini tamamladı. Yer çekimini azaltan bu cihaz sayesinde Gordon’ın sadece %60 oranında ağırlığı bulunuyor. Eğer Alter-G’yi hiç kullanmadıysanız, bandın üstündeyken bacaklarınıza hiç yük binmediği için uçuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu gerçekten harika. Videoların olması da gerçekten çok iyi çünkü Gordon’ın ne kadar ilerleme kaydettiğini görebiliyoruz. Bazen uzun bir rehabilitasyon sürecinin ortasındayken bu ilerlemenin farkına varamıyorsunuz ya da Gordon’dan uzun süredir haber alamayanlar bu videoları izleyince “Abi, baksana gerçekten iyileşiyor” diyorlar” şeklinde yanıtladı.

Yıldız oyuncu, 17 Ekim tarihinde ayak bileğinde yaşadığı talihsiz sakatlık nedeniyle uzun bir süre sahalardan uzak kalmıştı.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir