NBA Günlükleri

Dallas Mavericks Jameel Warney ile 10 günlük kontrat imzaladı

Dallas Mavericks kendisinin G-League takımı olan Texas Legends’da forma giyen 24 yaşındaki forvet Jameel Warney ile 10 günlük kontrat imzaladı.

Bu sezon G-League’de Texas Legends forması ile 40 maçta forma giyen ve 35’inde ilk 5 olarak görev alan Warney, ortalama 35.1 dakika süre alırken, 19.8 sayı, 9.5 ribaund, 2.9 asist, 1.2 top çalma ve 1.2 blok ortalamaları ile oynadı.

G-League kariyerinde ise 84 maçta forma giyen, 69’unda ilk beş olarak başlayan Warney, ortalama 32.1 dakika süre alırken, 18.5 sayı, 8.8 ribaund, 2.1 asist, 1.1 top çalma ve 1.2 blok ortalamaları ile oynadı.

Warney, ABD Milli takımını 2017 FIBA AmeriCup’da temsil etti ve altın madalya kazanan ABD takımda turnuvanın MVP’si seçildi. Aynı zamanda geçtiğimiz Kasım ayında ABD Milli takımının FIBA Dünya Kupası elemelerinde oynadığı bir kaç maçta da forma giydi.

Dallas Mavericks, Warney’in 10 günlük kontratı süresince 5 maç oynayacak. Bu maçlar sırasıyla Houston Rockets, New York Knicks, Toronto Raptors, Brooklyn Nets ve New Orleans Pelicans ile karşılaşacak.

 

Volkan Metin on EmailVolkan Metin on FacebookVolkan Metin on InstagramVolkan Metin on Twitter
Volkan Metin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir