NBA Günlükleri

Donovan Mitchell Batıyı Domine Etti

Üst üste 3 aydır, Donovan Mitchell Batı Konferansı’nda Ayın Çaylak Ödülü’nü domine etti. Kasım’daki ödülü Los Angeles Lakers oyuncusu Kyle Kuzma kazanmıştı, Aralık’tan itibaren ise Utah Jazz’in çaylağı Donovan Mitchell bu alanda kimseye şans vermedi.

Şubat ayında Mitchell, 21.4 sayı, ( çaylaklar arasında en yüksek) 4.2 ribaund ve 3.8 asist ortalaması ile oynadı. Mitchell aynı zamanda Blake Griffin’den bu yana çaylak sezonunda 40 sayı barajını aşan ilk oyuncu oldu.

Ayrıca Mitchell Şubat ayındaki ödülü kazanması ile, Utah Jazz tarihinde bu ödülü 3 defa kazanan ikinci oyuncu oldu. 2013 senesinde aralık ayında, 2014 senesinde Ocak ve Nisan ayında Trey Burke 3 kez kazanmıştı.

1 Aralık’tan itibaren ise Mitchell, çaylaklar arasında en iyi sayı ortalamasını tutturdu. ( 22.3 sayı )

Mitchell ayrıca çaylak sezonunda en fazla üçlük isabeti ile Trey Burke’ü geride bıraktı. (111) Şu an bulduğu üçlük sayısı ise 137, NBA rekoru ise 185 üçlük isabeti ile Damian Lillard’da.

Sezonun bitmesine 21 maç kala, Donovan Mitchell Utah Jazz Tarihinde çaylak sezonunda en iyi 3. skorer durumunda. Bu alanda  Darrell Griffith (1,671) sayı ile birinci sırada. İkinci sırada ise 1,203 sayı ile Karl Malone var. Eğer Mitchell kalan bu 21 maçta 26 sayı ortalamasına yakın bir ortalama tutturursa, Darrell Griffith’in rekorunu kırmış olacak.

Berkcan Tokyay on EmailBerkcan Tokyay on InstagramBerkcan Tokyay on Twitter
Berkcan Tokyay
Celal Bayar Üniversitesi-İngiliz Dili Ve Edebiyatı
İzmir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir