NBA Günlükleri

Durant, Curry Olmadan Oynamanın Farklı Olduğunu Söylüyor

Dün sabah oynağı Minnesota Timberwolves maçıyla üst üste ikinci mağlubiyetini alan Golden State Warriors’ın yıldızı Kevin Durant, şampiyonluğa hala yakın olduklarını düşünüyor.

Durant, Stephen Curry olmadan oynamanın farklı olduğunu belirtiyor.

“Sahada Curry olmadan oynamak oldukça garip. Andre Iguodala, David West ve Jordan Bell’in de olmaması da… Yani çok fazla eksiğimiz var.”

Curry bileğinden yaşadığı sıkıntıdan dolayı iki maçtır, Iguodala sol bileğindeki sakatlıktan dolayı üç maçtır, David West kolundaki sakatlıktna dolayı dört maçtır ve Jordan Bell ise ayak bileğindeki sakatlıktan dolayı üç maçtır forma giyemiyor.

Durant, Curry’nin yerine forma giyen Quinn Cook’un elinden geleni yaptığını fakat onun ve Curry’nin farklı oyuncular olduğunu düşünüyor.

“Quinn’in G-League’e gidişi ve dönüşleri oldu. Bu halletmemiz gereken bir konu. Aslında işleri maç sırasında çözmeye çalışmak oldukça eğlenceli oluyor. Herkes bir araya geliyor ve daha iyi bir iş çıkıyor. Üst üste iki maç kaybetmemize rağmen benchteki enerji harikaydı. Koç ekibimiz her pozisyonu inceleyerek bizim için bir şeyler bulmaya çalışıyor. Çünkü hücumumuz Klay ve Curry’nin üç sayı çizgisinin etrafında dolaşarak bu şutları sokmasına ve sahayı genişletmesine dayanıyor.”

Can Önal on InstagramCan Önal on Twitter
Can Önal
NBA meraklısı bir mühendislik öğrencisi...
Twitter :@canonalll
Instagram :@canonalll
onalcan20@gmail.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir