NBA Günlükleri

Durant:”İstatisliklerin Çoğu Hatalı”

Ünlü spor yazarı Bill Simmons’un Çarşamba gecesi yayınlanan podcast’ına Golden State Warriors’un yıldızı Kevin Durant konuk oldu. Durant son dönemde popüler olan “doğru şut yüzdesi” adlı istatislikleri sevmediğini dile getirdi.

Kevin Durant: ” Analitikleri sevmiyorum. Savunmadaki şut yüzdesini seviyorum, top kayıplarını, ribaundları vs bunları seviyorum. Bunlar gerçek istatislikler. Gerçek şut yüzdesi ve efektif şut yüzdesi falan. Haydi ama. Hepsi defolu, hatalı bunlar.”

Sosyal medyadaki yazarları da ipe dizen Durant, “Hızlıca kamaoyuna seslenebilir miyim? Söylediklerimi alıp bir makale oluşturacak siz bu blogcu ve taraftar çocuklar, gidin bir basketbol maçı izleyin. Söylemek istediğim bu gece söylediklerime kızacak ve yazılar yazacak tüm bu adamlar, bu işe duygularını katıyor. Gidin basketbol maçı izleyin ve tadını çıkarın. Beni bu kadar önemsemeyin. Sadece bunu demek istiyorum.” dedi.

Kevin Durant, kısa süreli yaşadığı sakatlık sonrası bu gece oynanacak Milwaukee Bucks maçı ile parkelere tekrardan dönecek.

Hüseyin Polat on InstagramHüseyin Polat on Twitter
Hüseyin Polat

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir