NBA Günlükleri

“Golden Gate” Köprüsünü Geçmek Hiç Olmadığı Kadar Kolay !

Bu geceki son karşılaşmada, Golden State Warriors sahasında Sacramento Kings’i ağırladı. Bu mücadelede önceki maçta sakatlanan ve 2 hafta forma giymeyecek olan Kevin Durant’den yoksun çıkan Warriors da Draymond Green ve David West karşılaşmada süre aldı. Mücadeleyi Kaliforniya ekibi 98 – 93’lük skorla yenik ayrıldı.

Maça Quinn Cook’ un sayıları ile başlayan Golden State özellikle 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketlerle ( 5/7 ) toplamda bu çeyrekte 36 sayı üretmesine karşılık potasında 29 sayı görmesi farkın açılmasına engel oldu. 2.çeyreğin başlamasıyla konuk ekip boyalı bölgeye girmekte zorlandı. Aynı şekilde karşılık verip 3 sayı çizgisinden ritim bulan Kings ilk yarıyı 59 – 57 geride bıraktı. Çekişmeli geçen 3. çeyrekte sayılarını asist üzerinden bulan Sacramento son çeyreğe giderken durumu eşitledi ( 75 – 75 ). Son çeyrekte baskıyı arttıran konuk ekip Golden State’in top kaybı yapmasına neden oldu ve son çeyrek 23 – 18 maç sonucu ise 98 – 93’ lük skorla Sacramento Kings’in oldu.

Golden State de maç boyunca %77 ile oynayan Quinn Cook 25 sayı üretirken triple-double’ın kıyısından dönen Draymond Green ise 14 sayı 10 ribaund ile mücadeleyi tamamladı. Golden State’in bir sonraki maçı Phoenix deplasmanında olacak.
Kazanan ekipte ise Buddy Hield 22 sayı 7 ribaund 7 asistlik performansı takımına galibiyeti getirdi. Bogdan Bogdanovic ise 11 sayı 5 ribaund 3 asist ile karşılaşmayı tamamladı. Bir sonraki karşılaşmada Utah deplasmanına çıkacak olan Pasifik grubu takımı sonraki 6 karşılaşmasını “Golden 1 Center” da rakiplerini konul edicek.

NBA Gunlukleri
Genel Yazı Hesabı at NBA Günlükleri

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir