NBA Günlükleri

Hayranlar DeRozan için Fon Yaratmaya Başladı

Toronto Raptors’ın yıldız oyuncusu DeMar DeRozan, depresyonla verdiği mücadele sonrasında hayranlarından ve diğer oyunculardan büyük destek görmeye devam ediyor. Yaptığı bir röportajda depresyonla verdiği mücadeleyi anlatarak sessizliğini bozan 28 yaşındaki oyuncu için hayranları da harekete geçti.

DeRozan’ın yaşadığı depresyonu açıklamasından sonra hayranlar, “Endişe Etme Biz Senin Arkandayız Projesi” adını verdikleri bağış etkinliğiyle oyuncuya minnettar olduklarını gösterdiler. Bu etkinliğin amacı; içinde başka hayranlardan gelen mesajların ve çizimlerin olduğu bir kitap yayımlamak için 80 dolar toplamak ve kalan geliri de Lupus Kanada’ya bağışlamaktı.

Sessiz bir karakteri olan ve özel hayatı hakkında genellikle konuşmamayı tercih eden yıldız oyuncu, geçtiğimiz hafta kendisiyle aynı durumda olan birçok kişinin de yalnız olmadığını göstermek için bir konuşma yaptı.

Lupus Kanada’nın büyükelçiliğini yapan yıldız oyuncu, annesi ve teyzesinin çektiği kronik otoimmün hastalığı için farkındalık yaratmak istiyor.

İşte depresyonda olduğunu açıklamakta çekinmeyen DeRozan’ın akıl sağlığı hakkında yaptığı konuşma:

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir