NBA Günlükleri

Isaiah Thomas, 2018 Sonrası Lakers’a Açık Kapı Bırakıyor

Yaklaşan Free Agency dönemi için Isaiah Thomas düşüncelerini basınla paylaştı.

Salı Günü Los Angeles Times’dan Tania Ganguli ile yaptığı röportajda; Isaiah Thomas, Los Angeles Lakers ile işler yolunda giderse yeniden imzalamayı düşünebileceğini açıkladı.

” Burayı, içinde bulunduğum durumu, sistemi ve koç ekibini seviyorum. Organizasyon benim için harika. Eğer işler yolunda giderse, burada kalmayı çok isterim. Serbest Oyuncu döneminde ne olacağını asla bilemezsin. Her seçeneği göz önünde bulundurmak zorundasın. Laker forması giyip sahaya adım attığımdan beri hiç bir şikayetim olmadı. ”

Isaiah Thomas, Cleveland Cavaliers’dan Los Angeles Lakers’a takas olduktan sonra 6. adam görevini benimsedi. Çünkü; başka bir seçeneği yoktu.

Koç Luke Walton ilk 5’e Lonzo Ball’u aldı. Bench’e ise Isaiah Thomas’ı çekti. Bench’ten gelen Isaiah Thomas’ın mor ve sarı forma altında şuana kadar yaptığı ortalama 26.9 dakikada 15.6 sayı oldu.

Fakat yinede I. Thomas kendisini yedek oyuncu olarak görmüyor ve önümüzdeki sezon yedek oyunculardan biri olmayacak.

USA Today’den Sam Amick’e yaptığı açıklamada ” 6. adam değilim. 6. adamda olmayacağım ( Gelecekte ). Herkesin bunu bilmesini istiyorum. 2 kez All – Star oldum ve bu ligde pek çok kişinin bana verilen fırsatla yapamadığı şeyleri yapan bir ilk 5 oyuncusu oldum. ”

Fakat ESPN’in yapmış olduğu Savunma Artı – Eksi yüzdesinde; I. Thomas’ın savunmadaki eksiklikleri göz önüne alındığında onu Point Guard’lar listesinde 102 kişinin içerisinde 101. kişi yapıyor. ( -3.45 ile ). Acaba bu yaz sonrası I. Thomas bir takımın uzun dönem bir ilk 5 oyuncusu olabilecek mi ?

 

KAYNAK: bleacherreport.com

Doğukan Diner

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir