NBA Günlükleri

Kerr, Oyuncularını Sorumluluk Sahibi Yapmayı Popovich’ten Öğrenmiş

Steve Kerr ,  açık bir şekilde San Antonio forması ile genç koç  Gregg Popovich’in döneminde geçirdiği 1998 yılını hatırladığını belirtiyor. Şu anda 52 yaşında olan Popovich’in sıradışı koçluğunda,  sürekli yıldızlarına bağırarak oyuncularınn  odağını yüksek ve sorumluluk sahibi tuttuğunu hatta oyuncu seçimlerinde de rotasyon ve görev adamlarını seçerken titiz olduğunu San Jose Mercury News’den Melisa Rohlin’e anlattı.

Steve Kerr ; ” Eğer bana bağırıyor ise, beni mahvedebilirdi. Ben özgüveni yüksek bir oyuncu değildim. Chicago’dan yeni bir sisteme gelmiştim ve pek de iyi oynamıyordum. Pop bilge bir adam, benim gibi oyuncuları tanıyordu. Doğru hedef olmayabiliriz. Kendi seyircinizi, kendi takımınızı tanımanız gerekir.”

Steve Kerr, oyunculuk kariyerinden yıllar sonra koç olduğunda, oldukça agresif diyaloglarda da bulundu, her birinde oyuncularının motivasyonunu yüksek tutmak ve sorumluluk bilinçlerini yüksek tutmayı umdu.

Steve Kerr; ” Takım ile ilk zamanlarımızda, Stephen Curry konuşmamız lazım dedi. Bu benim koç olarak kültürümü ve  kimliğimi oluşturduğum şey. O, benimle konuşabileceğini ve buna açık olduğumdan emin olmalı. 1’den 15’e takımdaki herkes sorumluluklarını yüksek seviyede tutmalı ve kimsenin incineceğinden endişelenmemeli. ” 

Bu yöntemin işe yaradığı üç sezonda yaşanan iki şampiyonlukla ortada gibi.

 

 

 

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir