NBA Günlükleri

Kevin Durant, Sakatlığını Değerlendirdi

Golden State Warriors takımının yıldızı Kevin Durant’in kaburgasındaki ağrıların devam ettiği ve MRI sonuçlarına göre en az iki hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

Bu iki haftalık süre, Mart ayının sonunu ifade etmekte. Konferans zirvesindeki Houston Rockets’ın 2 galibiyet arkasında olan Golden State için Mart sonrası yani Nisan ayında play off öncesi yalnızca 6 maçta Durant forma giyebilecek. Durant’in yokluğu demek aynı zamanda Warriors takımının üç all-star oyuncusunun bir süre takımla birlikte olamayacakları anlamı taşıyor.

Klay Thompson’ın sağ baş parmağındaki kırıktan dolayı önümüzdeki yedi karşılaşmayı kaçırabileceği ve Stephen Curry’nin dördüncü kez burkulan bileğinden dolayı da en az üç karşılaşmada yer alamayacağı düşünülüyor.

Durant bu konuda düşüncelerini ;  “Sadece rahatsız edici çünkü yalnızca potaya gitmek istemiştim. Ve tüm bunlar play off’lara kadar sürecek. ”  şeklinde ifade ediyor.

Warriors koçu Steve Kerr ise, Durant’in hastalığının uzun vadede etkisi olacağı konusunda endişeli değil.

” Çok büyük sorun değil, muhtemelen bir veya iki hafta gözlemleyeceğiz, bundan daha uzun sürmez.  Bu tarz sakatlıklar geçici, birkaç hafta sürer. İyi bir yapılanmaya sahibiz, önümüzdeki maçları atlattıktan sonra eksiklerimizin de geri dönmesi ile birlikte play off dönemine hazır gireceğimizi umuyorum.”

Durant sakatlık anını, ” Oyun sonlarındaydı, çembere doğru top sürüyordum ve orada Karl-Anthony Towns ile çarpıştım o an acıdığını hissettim.  O an ne olduğunu bilmiyorum, kenara geldiğimde oldukça kötü bir şekilde canım yanıyordu.” sözleri ile anlatıyor. Durant daha önce hiç bu tarz bir sakatlık yaşamadığını da belirtmekte.

” İlk başlarda ağrı esnasında gülüyordum, fakat şimdi oldukça yeni ve kalkarken, yataktan çıkarken günlük hareketlerimde de hissediyorum sadece basketbol oynarken değil bu beni biraz rahatsız ediyor. Umuyorum önümüzdeki haftalarda daha iyi bir şekilde parkelere geri döneceğim.”

Zaman acımasız olabilir, önümüzde play off’lar için çok kısa bir zaman var ve Durant, Cury, Thompson üçlüsünün tammı play off öncesi takıma katılabilecekler mi?

Durant; ” Bu açıdan da bakabilirsiniz, fakat biz birlikte oynamayı seviyoruz. Bu da bizim pozitif tarafımız bir diğer yandan da bu günlerde sadece daha iyi olmayı ve yeteneklerimizi bir arada tutabilmeyi umut ediyoruz.  Ne olursa olsun, bir takım sporunda oyuncuyuz,  her şey ekip işi. Üçümüz için zor günler olabilir, fakat şanssız değiliz.” 

Draymond Green şu anda takımı için altın değerinde,  takımın all-star oyuncuları arasında tek sağlıklı olanı.

Green bu konuda ” Benim için daha çok şut demek” şeklinde şaka yapmakta. ” Burada en önemli şey sağlıklı bir şekilde dönmeleri. Elbette ki takımın durumunu ve pozisyonumuzu düşünüyorum. Bu üç adamın da eğer oynayabiliyorlar ise oynamalarına ihtiyacımız olduğunu biliyorum, fakat bu sağlıklarından daha önemli değil. Bunca yıl bu ekip ile sağlıklı ve formda kalarak başardık ne yapabildik ise. Şimdi bu üç adam düştüğünde, takımın kalanı için oynama şansı ve daha fazla süre alacakları anlamına geliyor. Bu sadece onlar için dinlenmek ve iyileşmek için bir şans, play off dönemlerinde geri gelecekler. Sezon uzun ve bizim için kötü olanı düşünmüyorum. İyi olacağız ve play off’lara sağlıklı bir şekilde gireceğiz. Bu bizim hedefimiz.”

Şeklinde açıklamalarda bulunuldu, Golden State Takımı çok önemli eksiklere de sahip olsa takım içerisindeki genel hava olumlu gibi görünüyor.

 

Koralp Selçuk on EmailKoralp Selçuk on FacebookKoralp Selçuk on InstagramKoralp Selçuk on Twitter
Koralp Selçuk
Jack of all trades, master of none.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir