NBA Günlükleri

Kevin Durant: “Teknik Faul’un Arkasında Hırslı ve Tutkulu Oynamam Yatıyor”

Golden State Warriors’ın yıldız oyuncusu Kevin Durant, Perşembe günü 116-107 kaybettikleri Milwaukee Buck maçının ilk yarısında oyundan atılmıştı.
Turnikeye girerken kendisine çalınan faul için öfkelenen ve sonrasında itirazlarına devam ettiği için 2. teknik faulden oyundan atılan Durant, ESPN’den Chris Haynes’in haberine göre “Sadece duygularımı ve hırsımı katarak oynuyorum. Geçen sene şampiyonluğu kazandıktan sonra aslında bunun çok da fazla bir şeyi değiştirmediğini fark ettim. Belli bir boşluğu dolduracağını düşündüm. Ama doldurmadı. Bu offseason dönemi boyunca fark ettim ki, önemli olan tek şey bu oyun ve ortaya koyduğunuz çaba. Saha dışındaki her şey, sosyal medya, oluşan farklı algılar bunlar önemli değil. İnsanlar ne diyorlar, sizi nasıl görüyorlar bunların bir önemi yok.”

“Takım olarak başardığımız şey çok özeldi ve bunu tekrar yaşamak istiyorum. Oyuna olan tutkum ve hırsım giderek büyüyor. Her şeyimi oyuna veriyorum. Ama öfkemi kontrol altına almam gerektiğini biliyorum. Alacağım da. Bu sadece geçirmekte olduğum bir süreç. Mükemmel olmadığımı ilk ben kabullenirim. Başka söyleyecek bir şeyim yok. Basketbolu seviyorum ve arkadaşlarıma yardım etmek için elimden geleni yapacağım. İşte bu yüzden beni bu kadar hırslı ve coşkulu oynarken görüyorsunuz. Şu an tek umrumda olan şey oyuna olan tutkum. Ben böyle biriyim işte.” dedi.

Golden State Warriors’un 29 yaşındaki yıldız forveti, oyundan atılmayı hakettiğini kabul etti ve maçın hakemi Tre Maddox’un “Doğru olan şeyi yaptığını” söyledi.

Cansu Şentürk
No sports, no life. A volleyball and basketball fan.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir